08.11.2014. 18:58
Šodien Latvijas čempionātā handbolā pirmo uzvaru izcīnīja LAT-98 handbolistes, savukārt Virslīgā vīriešiem kārtējo pārliecinošo panākumu guva Latvijas čempioni Dobeles "Tenax".

LAT-98 un "Skrīveri" bija līdz šim vienīgās komanda sieviešu Virslīgā, kas cīnījās bez panākumiem. Šodien kādai no komandām beidzot bija iespēja ierakstīt pirmo uzvaru turnīra tabulā.

Jau spēles pirmajās minūtēs, pateicoties Madaras Jugānes un Simonas Ārmanes rezultatīvajai spēlei, LAT-98 izvirzījās drošā vadībā – 8:3. Pamazām iespēlējās arī Skrīveru dāmas, tādejādi kādu laiku LAT-98 pārsvars vairs nepieauga, bet turējās 5-6 vārtu robežās, taču puslaiku Latvijas jaunatnes izlases handbolistes noslēdza ar četriem bezatbildes vārtiem pēc kārtas, pārtraukumā dodoties jau ar desmit vārtu pārsvaru – 22:12.

Otrajā puslaikā spēles gaita mainījās – LAT-98 demonstrēja pieticīgāku sniegumu nekā pirmajās 30 minūtēs, "Skrīveri" sāka spēlēt arvien labāk, mērķtiecīgi deldējot viešņu pārsvaru. Annijas Ozoliņas, Valdas Balandas un Endīnes Bērziņas rezultatīvais sniegums ļāva mājiniecēm 50.minūtē panākt izlīdzinājumu – 27:27 (vēlāk arī 29:29, 30:30). Lai gan iniciatīvu savās rokās bija pārņēmušas Skrīveru dāmas un šķita, ka LAT-98 varētu arī izlaist uzvaru no rokām, spēles galotni Vitas Brikmanes vadītās viešņas aizvadīja pārliecinošāk, gūstot četrus vārtus, uz ko "Skrīveri" spēja atbildēt tikai ar vieniem. LAT-98 pirmā uzvara šosezon – 34:31.

Uzvarētājām astoņus vārtus guva Gita Kaulakāne, pa septiņiem – Madara Jugāne un Simona Ārmane (attēlā). Savukārt mājiniecēm 15/9 vārtiem rezultatīvākā bija Annija Ozoliņa.

Vēl vienā sieviešu Virslīgas spēlē LSPA handbolistes izcīnīja trešo panākumu, principiālā cīņā izbraukumā pārspējot turnīra tabulas kaimiņienes – Salaspils SS. Līdz pat 20.minūtei laukumā ritēja līdzīga cīņa, vadību epizodiski pārņemot gan vienai, gan otrai komandai, bet puslaika beigas ļoti sekmīgi aizvadīja LSPA. Trīs Egitas Kiršteines vārti pēc kārtas ļāva LSPA komandai puslaiku noslēgt ar 18:12.

Otrā puslaika sākumā salaspilietēm izdevās starpību samazināt uz pusi (19:16), tomēr apdraudēt Dmitrija Bražņikova vadītās komandas uzvaru mājiniecēm tā arī īsti neizdevās – LSPA izcīnīja trešo panākumu – 31:22. Kristīne Kirejeva LSPA panākumu kaldināja ar 12 gūtajiem vārtiem.

Virslīgā vīriešiem Latvijas čempioni un pašreizējie čempionāta līderi Dobeles "Tenax" savā laukumā neatstāja nekādas cerības uz panākumu "Vaiņodes" handbolistiem. Jau 15.minūtē tika panākts 10 vārtu pārsvars (13:3), bet puslaiks noslēgts ar plus 12 – 22:10. Otrajā puslaikā čempioni turpināja dominēt laukumā, izcīnot pārliecinošāko uzvaru šīs sezonas čempionātā – 44:21.

Vīriešu Virslīgas pastarīšu cīņā ASK/LU izcīnīja otro uzvaru, viesos ar 40:32 pārspējot LAT-98, kas joprojām ir bez uzvarām. Pirmā puslaika lielāko daļu vadībā bija LAT-98, kas vienubrīd iekrāja arī četru vārtu pārsvaru, tomēr tas tika izsēts un pārtraukumā ar +3 jau devās ASK/LU – 19:16. Otrajā puslaikā līdzvērtīga cīņa aizritēja līdz aptuveni 45.minūtei, bet pēc tam arvien jūtamāk izpaudās ASK pārsvars, kas galu galā izcīnīja itin pārliecinošu uzvaru.

Uzvarētāju rindās ar 11 vārtiem izcēlās oktobra mēneša labākais spēlētājs Ēriks Drobots, savukārt zaudētājiem 10 vārtus guva Raivis Gorbunovs.

Salaspils SS – LSPA 22:31 (12:18)Salaspils: Salmane 8/1, Borisanova 5, Potapova 3/1, Siliņa 2, Šilova 2, Kozlova 1, Mažuka 1.LSPA: Kirejeva 12/1, Nardiševa 7, Kiršteine 7, Skābarde 2, Niedra 2/1, Krūmiņa 1.

Skrīveri – LAT98 31:34 (12:22)Skrīveri: Ozoliņa 15/9, Bērziņa 7, V. Balanda 7, E. Balanda 1, Čubare 1.LAT98: Kaulakāne 8, Ārmane 7, Jugāne 7, Purviņa 5, Lapsa 4, Skudra 2, Umarjova 1.

Kalendārs/RezultātiTurnīra tabulaStatistika

Dobeles Tenax – Vaiņode 45:22 (22:10)Tenax: Ērmanis 7, Bilkštis 6, Politers 5, Krivmanis 5, Straume 5, Juzups 4, Lazda 3, Lielais 3, Arājs 2, Blūms 2, Kozlovskis 1, Krastiņš 1, Kreicbergs 1.Vaiņode: A. Pāvils 6, N. Pāvils 3, O. Pāvils 3, Lapiņš 3, Auders 3/2, Taujēns 2, Mikāls 1, Orlovs 1.

LAT98 – ASK/LU 32:40 (16:19)LAT98: Gorbunovs 10, Kurzemnieks 8/1, Ozols 4, Pančenko 3, Zvejnieks 2, Križjus 2, Rubins 1, Ignatjevs 1, Stepuļenoks-Stukanovs 1.ASK/LU: Drobots 11/1, Kivlenieks 9/2, Grēberis 4, Šibins 4, Miemis 4, Lubgāns 3, Vilsons 2, Ranka 2, Grants 1.

Izmantotie resursi:Latvijas Handbola federācija - Handball.lv