29.12.2017. 09:28

Losandželosas ''Kings'' uzņēma līgas jaunpienācēju un rietumu konferences līderi Lasvegasas ''Golden Knights''. Mājiniece savā laukumā nebija zaudējusi jau piecās spēlēs pēc kārtas, bet pretiniece bija uzvarējusi kopā piecas spēles pēc kārtas. Pirmajos divos periodos abas komandas guva pa vieniem vārtiem (1:1). Trešajā vadību pārņēma viesu Brendans Leipsics, kuram tie bija pirmie vārti NHL, bet četras minūtes pirms beigām Drjū Dautijs rezultātu izlīdzināja (2:2). Papildlaika ceturtajā minūtē Railijs Smits ieslidoja ''Kings'' zonā, piespēlēja Deividam Peronam, kurš ar precīzu plaukstas metienu pārspēja Džonatanu Kviku (2:3).

Desmito uzvaru pēdējās 11 spēlēs guva Tampabejas ''Lightning'', kas ar rezultātu 3:1 uzveica Monreālas ''Canadiens''. Divus no vārtiem guva līgas ceturtais rezultatīvākais spēlētājs Stīvens Stemkoss, kurš mača trešos guva 5-3 sastāvos. Jāizceļ uzvarētāju vārtsarga spēle, Andrejs Vasiļevskis atvairīja 31 no 32 metieniem.

Tikmēr Vankūverā vietējā ''Canucks'' sakāva Čikāgas ''Blackhawks'' (5:2). Šī bija kanādiešu otrā uzvara pēdējās desmit spēlēs, bet čikāgiešiem trešais secīgais zaudējums. Fantastisku sniegumu nodemonstrēja austrietis Tomass Vaneks, kurš guva divus vārtus, kā arī izdarīja trīs rezultatīvās piespēles. Savukārt šīs sezonas debitants Broks Būzers iemeta jau ceturto maču pēc kārtas un pievienoja golam trīs piespēles. Spilgts bija arī Sems Ganjē, kuram 2+1.

Bullīšos pie uzvaras tika Vašingtonas ''Capitals'', kas pieveica Bostonas ''Bruins'' (4:3). Ar skaistu šķēlienu uzvarētāju otros vārtus guva Aleksandrs Ovečkins, kuram tie bija 24. šosezon. Viņš kļuva par varoni arī pēcspēles metienu sērijā, kad trāpīja izšķirošo.

Vāju sezonu turpina aizvadīt līgas pēdējā vieta Arizonas ''Coyotes'', kas ielaida septiņus savā laukumā pret Toronto ''Maple Leaf'' (4:7). Savā dzimtajā štatā ar vārtiem atgriezās Ostons Metjūzs, bet divus iemeta veterāns Patriks Marlo, kuram arī rezultatīva piespēle.

History continues to be made.The @GoldenKnights are the first to win six consecutive games in their inaugural season. pic.twitter.com/dsA0FHRp3O— NHL (@NHL) December 29, 2017