06.11.2017. 09:46

Lionas regbija komanda Francijas Top 14 čempionātā parūpējās par lielāko pārsteigumu, proti, komanda, kas vēl pirms gada cīnījās par izvairīšanos no palikšanas pēdējās divās vietās, pirmajos astoņos mačos tika pie septiņiem panākumiem. Tas lioniešiem deva arī pirmo vietu turnīra tabulā.

Tiesa, viņu šīs kārtas pretinieki, Larošela, arī nebija nekādi vājinieki un, lai arī viņi nerādīja to sniegumu, ko pirms gada, kad viņi ieņēma pirmo vietu regulārajā sezonā, Patrisa Kolazo vadītā komanda vienalga ir stabila izslēgšanas spēļu zonas pretendente.

Jāsaka, ka spēlē nekāda uguņošana uzbrukumā netika novērota, jo, pirmkārt, maču pavadīja spēcīgs lietus, bet, otrkārt, abas komandas vēlējās spēlēt droši, tāpēc lielākā daļa punktu tika gūta pateicoties precīziem soda sitieniem un šajā spēles komponentē lionietis Frederiks Mišalaks bija labāks par savu oponentu, tiesa uzvarētāju noteica viens vienīgs piezemējums – Aleksi Beils, izmantojot nelielu apjukumu mājnieku komandas rindās, izlavierēja starp aizsargiem un guva mača vienīgo piezemējumu.

Jāpiebilst, ka Liona bija tikai viena no divām komandām, kas šajā kārtā piedzīvoja zaudējumu spēlējot savā laukumā. Otra bija turnīra pastarīte Ojona, kas ar 19:32 piekāpās Kastrai.

Lai arī turnīra līderi šajā kārtā piedzīvoja zaudējumu, tas nebija kārtas gaidītākais mačs, jo par tādu kļuva divu ārkārtīgi zvaigžņoto komandu, Klermonas un Monpeljē, cīņa. Monpeljē, kas faktiski ir viena no pasaules bagātākajām un regbija zvaigžņu pārpildītākajām komandām, vēl aizvien nav tikusi pie ilgi kārotā čempionu titula, kamēr Klermona to izdarīja pirms gada, taču šobrīd ierindojas tikai desmitajā pozīcijā.

Šī spēle sākās ar Patrisio Fernandeza piezemējumu, kad viņš, atrodot caurumu aizsardzības līnijā, caur laukuma malu tika līdz ieskaites zonai. Pats piezemējuma autors arī bija precīzs realizācijā. Pēc aptuveni 10 minūtēm Nemani Nadolo gan rezultātu izlīdzināja, paķerot tieši pie ieskaites zonas, grupcīņā, atstāto bumbu un ienesot to ieskaites zonā.

Klermonas dzelten-zilie gan neapstājās un sev raksturīgā manierē, ātrajā uzbrukumā, atrada Fricu Lī, kurš nu jau gar pretējo laukuma malu izkārtoja sev piecus punktus un kopumā, lai arī klermoniešu pārsvars vienā brīdī bija sasniedzis 10 punktus (17:7), puslaikā komandas devās pie rezultāta 17:14.

Otrais puslaiks sākās ar mājnieku ofensīvu, taču Pites Betems pārtvēra Monpeljē spēlētāju piespēli un viens pats pārskrēja pāri visam laukumam, piespiežot bumbu pie zemes jau ieskaites laukumā, kas komandai atgrieza desmit punktu pārsvaru. Tiesa, tas arī bija pēdējais Klermonas rezultatīvais uzbrukums šajā mačā.

Nemani Nadolo un Fransuā Steins katrs guva pa savam otrajam piezemējumam, bet Benuā Pailagū palīdzēja ar precīziem sitieniem vārtos, kas beigu beigās arī deva Monpeljē panākumu ar 28:24. Jāpiebilst, ka spēles izskaņā dzeltenās kartītes saņēma gan Nadolo, gan Džo Tomanī.

Visbeidzot, ir jāpiemin arī Tulonas negaidītais zaudējums pret Ažēnas komandu – 24:26, kur nepalīdzēja pat Krisa Eštona trīs gūtie piezemējumi.Boulinga centrs Nonucīši Uzvaras 12, Jelgava, LV-3001
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties