27.02.2015. 14:36
Divkārtējā olimpiskā čempiona Māra Štromberga treneris Ivo Lakučs (35) sarunā ar žurnālu FHM atzīst, ka šoreiz būs divtik grūti izcīnīt trīs ceļazīmes uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, kur lielākais izaicinājums ir cīnīties par trešo zeltu pēc kārtas. Savs mājasdarbs būs jāizpilda labāk nekā konkurentiem.

Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) rangā Latvijas BMX izlase patlaban atrodas 6. pozīcijā. Mums priekšā ir Austrālija, ASV, Lielbritānija, Nīderlande un Francija. Iepriekšējās divās olimpiādēs ranga pirmās piecas valstis (arī Latvija) startēja ar trīs sportistiem. Tagad noteikumi kļuvuši ciešāki - uz Rio trīs sportistus sūtīs tikai četras labākās valstis. "Jau iepriekšējās olimpiādēs trijatā iekļuvām caur adatas aci. Tagad, kad piektā vieta ir noņemta, sanāk, ka trešais braucējs noņemts mums. Trešā braucēja vietu olimpiskajās spēlēs šoreiz būs divtik grūti izcīnīt," norāda Ivo Lakučs. "Būs, ko iesvīst. Nesaku ne jā, ne nē. Savos prātos esam ielikuši mērķi, gribēšanas mums netrūkst."

Olimpiskā kvalifikācija BMX riteņbraukšanā ilgst no 2014. gada 31. maija līdz 2016. gada 30 maijam. Pēc šī ranga tiks noteikts valstu pārstāvju skaits 2016. gada vasaras spēlēm. Olimpiskās kvalifikācijas noslēgumā ranga pirmās četras valstis saņems pa trijām ceļazīmēm, nākamās trīs iegūs pa divām vietām, bet 8.-13. ranga numuri saņems pa vienai ceļazīmei.

Bet ne jau sportistu kvantitāte ir galvenais mērķis. "Ja mēs brauksim uz Rio un varēsim cīnīties par uzvaru, tas būs daudz. Ja mēs varēsim cīnīties par trešo zeltu pēc kārtas, tas būs ļoti daudz," atzīst Latvijas izlases treneris. "Vienmēr esmu uzsvēris, ka mēs, latvieši, ne ar ko neesam sliktāki par citiem. Jāizpilda mājasdarbs labāk nekā pārējiem, tas arī viss. Tad viss būs iespējams."

izmantotie resursi:Žurnāls FHMMihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties