26.01.2017. 12:39

“University of South Florida” (16-3, American 5-1) trešdien Dalasā sastapa sīvu “Southern Methodist University” (11-9, American 2-5) pretestību, taču smagā cīņā svinēja uzvaru ar 52:51 (13:12, 14:18, 14:13, 11:8).

Kitija Laksa 38 minūtēs guva 28 punktus (2p 7/18, 3p 3/8, 1p 5/5), izcīnīja trīs atlēkušās bumbas aizsardzībā, izdarīja vienu piespēli, trīs reizes kļūdījās, pārķēra vienu bumbu, bloķēja vienu metienu un saņēma divas personiskās piezīmes.

Latviešu uzbrucēja ceturtajā ceturtdaļā guva 9 no 11 “Bulls” punktiem, kamēr SMU spēlētājas sameta astoņus punktus. Laksas tālmetiens, pārķerta bumba un ātrais izrāviens sekmēja 5:0 izrāvienu, kas ļāva viešņām panākt trīs punktu pārsvaru – 46:43.

Ceturtās ceturtdaļas vidū komandas četras minūtes nespēja gūt punktus, kamēr SMU vēlreiz izvirzījās vadībā – 48:49. Ariadna Puhola atbildēja ar metienu no groza apakšas, bet Laksa 50 sekundes pirms pamatlaika beigām iemeta abus brīvmetienus – 52:49. Pretinieces samazināja starpību līdz minimumam un trīs sekundes pirms finālsvilpes netrāpīja tālmetienu.

Marija Jespersena guva septiņus punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas. Puholas rēķinā seši punkti un septiņas atlēkušās bumbas, savukārt saspēles vadītājai Lajai Floresai četri punkti, piecas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles.

“Quinnipiac” (16-4, MAAC 9-1) sestdien, 21. janvārī, savā laukumā uzvarēja “Rider” (13-6, MAAC 7-3) ar 79:53 (21:20, 15:8, 24:9, 19:16). Mājinieces sameta vairāk punktus soda laukumā (44-28) un ātrajos izrāvienos (23-10).

Paula Strautmane 19 minūtēs guva 12 punktus (2p 5/7, 1p 2/2), izcīnīja sešas atlēkušās bumbas aizsardzībā, izdarīja vienu piespēli, vienu reizi kļūdījās, pārķēra divas bumbas, bloķēja divus metienus un saņēma vienu personisko piezīmi.

NCAA pirmajā divīzijā spēlē 349 komandas. Ziņu aģentūra “Associated Press” katru nedēļu aptaujā 30 žurnālistus, nosakot nedēļas “Top 25” komandas. Aptaujas rezultāti tiek publicēti pirmdienas pusdienlaikā.