25.07.2015. 16:45
Latvijas vīriešu basketbola otrā izlase sestdien, 25. jūlijā, Šauļos atkārtoti zaudēja 2011. gada Āfrikas čempionvienībai Tunisijai, šoreiz ar rezultātu 57:68. Valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis nosauca septiņus spēlētājus, kuri 27. jūlijā Liepājā turpinās darbu izlases pamatsastāvā. Par tiem kļuva Kaspars Vecvagars, Ingus Jakovičs, Mārtiņš Laksa, Haralds Kārlis, Mārtiņš Meiers, Ričmonds Vilde un Dāvis Rozītis.

Otrās spēles scenārijs atgādināja pirmo. Tunisijas mazie spēlētāji meistarīgāk spēlēja aizsardzībā, pārķēra četras reizes vairāk bumbu (3-12) un biežāk sagādāja savai komandai iespēju skriet ātros pretuzbrukumos. Tāpat kā sestdien, Latvijas basketbolisti pret sāncenšu efektīvo aizsardzību guva mazāk par 60 punktiem.

Ričmonds Vilde pirmajā ceturtdaļā agresīvi nospēlēja groza apakšā. Raženais centra spēlētājs atklāja rēķinu ar bumbas triecienu grozā no augšas, nopelnīja tiesības izpildīt četrus soda metienus (3/4) un pievienoja pirmo tālmetienu valstsvienības sastāvā. Astoņu punktu sērija palīdzēja komandai desmitminūti uzvarēt ar 17:16.

Pirmās ceturtdaļas beigās un otrās sākumā savas prasmes groza apakšā rādīja Mārtiņš Meiers, īsā laikā gūstot deviņus punktus. Pa reizei atzīmējoties Jakovičam un Vildem, pārsvars tika noturēts līdz astoņpadsmitajai minūtei – 28:25. Puslaika galotne piederēja tunisiešiem. Izrāviens 0:11 rezultējās astoņu punktu deficītā – 28:36.

Pēc pārtraukuma ierunājās Latvijas tālā artilērija. Mārtiņš Laksa iemeta divus tālmetienus, Haralds Kārlis pievienoja vienu, no 10 punktiem vairākas reizes samazinot starpību līdz diviem – 43:45. Nākamajās epizodēs pretinieki atjaunoja deviņu punktu pārsvaru (43:52), bet galotnē ar četriem punktiem izcēlās Lauris Blaus – 48:52.

Ceturtajā ceturtdaļā pāris metienus lēcienā iemeta Ronalds Zaķis, taču vadību pārņemt neizdevās ne uz brīdi. Nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Laksa iemeta trešo tālmetienu puslaikā, samazinot starpību līdz pieciem punktiem – 57:62. Tas palika Latvijas pēdējais guvums spēlē, kamēr tunisieši sameta vēl sešus punktus.

Latvijas otrā izlase – Tunisija 57:68 (17:16, 11:20, 20:16, 9:16)Latvija: Mārtiņš Meiers 11 (6ab, 3ip), Mārtiņš Laksa 11 (3ab, 4ip), Ričmonds Vilde 10 (4ab, 4ip), Ingus Jakovičs 6 (4ab, 3ip, 2ip), Lauris Blaus 4, Ronalds Zaķis 4, Endrū Šmits 3, Kaspars Vecvagars 3 (3ab, 6rp), Haralds Kārlis 3, Dāvis Rozītis 2.

Metieni no spēles: 22/49 vs 26/522p: 16/24 vs 24/383p: 6/25 vs 2/141p: 7/13 vs 14/17AB: 28 (8/20) vs 29 (7/22)RP: 13 vs 16Kļ.: 21 vs 15PB: 3 vs 12BM: 0 vs 0Personiskās piezīmes: 18 vs 20

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa