07.03.2015. 18:55
Pie pirmās uzvaras pēc diviem zaudējumiem Latvijas Basketbola līgā (LBL) sestdien tika "Jūrmala/Fēnikss", kas savā laukumā ar rezultātu 72:67 apspēlēja turnīra tabulas pastarīti "Saldu". Mārtiņš Laksa uzvaru kaldināja ar 27 gūtiem punktiem.

Saldenieki, kuru spēle pēdējā laikā ievērojami uzlabojusies, sāka apņēmīgi, no pirmajām minūtēm liekot saprast, ka jūrmalniekus negaida viegla pastaiga. Līmenī bija amerikāņi Prestons Medlins un Džeimss Hasels, uz saviem pleciem iznesot punktu gūšanas smagumu. Mārtiņš Laksa pirmajā puslaikā grozam uzbruka ar augstu precizitāti (no spēles 6/8), iemeta 16 punktus, ļaujot mājiniekiem lielajā pārtraukumā doties pie plus viens (33:32).

Laksas rezultativitāte turpinājās arī pēc pārtraukuma, ļaujot jūrmalniekiem turēties līdzi Saldum. Medlins atbildēja ar 12 punktiem ceturtdaļā, pēc kuras viesi bija vadībā ar diviem punktiem (52:50). Pēdējā ceturtdaļā aptuveni minūtes laikā Jūrmala veica nelielu izrāvienu (7:3), pārņemot vadību spēlē (59:57). Tikai tad savus pirmos punktus mačā guva Edgars Jeromanovs un četras minūtes pirms beigām mājiniekiem plus četri (61:57). Sekoja viesu izrāviens 5:0 un kārtējā vadības maiņa.

Divas minūtes pirms beigām Iļja Gromovs iemeta divus no apakšas, pēc tam nobloķēja Haselu, ievadot uzbrukumu, ko Laksa noslēdza ar 2+1. Tas deva mājiniekiem plus pieci (69:64),pusotru minūti pirms beigām, un uzvaru Jūrmalas komanda nosargāja - 72:67. Tādējādi "Jūrmala/Fēnikss" izcīnīja pirmo uzvaru pēc diviem zaudējumiem un otro uzvaru pēdējās septiņās spēlēs. Saldenieki piedzīvoja sesto neveiksmi pēc kārtas.

Jūrmala/Fēnikss - Saldus 72:67 (14:16, 19:16, 17:20, 22:15)Jūrmala: Laksa 27, Čoders 11, Gromovs 7, Ausējs 6, Mediss 6, Jonāts 5, Dilevka 4, Mednis 1, Pinete.Saldus: Medlins 24, Hasels 16, Freimanis 9, Šteinbergs 6, Endzels 4, Nārķis 3, Buiķis 3, Līcītis 2, Rugājs, Pīternieks, Gūtmanis.