21.12.2017. 14:01

“University of South Florida” basketbolistes (10-2) “New Orleans Shootout” turnīra pirmajā spēlē pagarinājumā uzvarēja “University of Dayton” (6-4) ar 93:87 (16:20, 16:18, 15:20, 29:18, 17:11). “Bulls” dominēja cīņā par atlēkušajām bumbām (55-30), taču pirmajās 30 minūtēs nevarēja trāpīt.

Kitija Laksa 37 minūtēs guva 29 punktus (2p 5/7, 3p 3/12, 1p 10/10), izcīnīja trīs atlēkušās bumbas aizsardzībā, trīs reizes kļūdījās un saņēma trīs personiskās piezīmes. Uzbrucēja netrāpīja pirmos sešus metienus no spēles un pirmajās trīs ceturtdaļās sameta četrus punktus.

Latvijas valstsvienības spēlētāja atguvās, kad komandai visvairāk viņu vajadzēja – 32. minūtē “Bulls” nokļuva iedzinēju lomā ar 52:64. Trīs minūtes vēlāk Laksa iemeta pirmo tālmetienu spēlē (63:66) un nākamo 300 sekunžu laikā pievienoja vēl 13 punktus.

No 35. minūtes līdz pamatlaika izskaņai Laksa guva 16 punktus, šajā laikā realizējot abus tālmetienus, trīs no trijiem divpunktu metieniem un visus četrus brīvmetienus. “Bulls” izvirzījās vadībā ar 76:72, taču “Dayton” pamanījās panākt neizšķirtu – 76:76.

Pagarinājumā Laksa pievienoja vēl deviņus punktus – iemeta trīspunktu metienu, trāpīja vienu no diviem divpunktniekiem un realizēja četrus no četriem brīvmetieniem. Šoreiz “Flyers” vairāk nebija laika atspēlēties.

Portugāļu uzbrucēja Laura Ferreira 45 minūtēs sasniedza sezonas rekordu – guva 22 punktus, izcīnīja 10 atlēkušās bumbas un izdarīja piecas piespēles. Lajai Floresai 45 minūtēs deviņi punkti, septiņas bumbas un 10 piespēles, bet Marijai Jespersenai 14 punkti un piecas personiskās piezīmes.