21.08.2013. 23:00
Latvijas U18 sieviešu basketbola izlase trešdien, 21. augustā, Miškolcā uzvarēja Beļģiju ar rezultātu 57:56 un turpina cīņu par Eiropas čempionāta pusfinālu B divīzijā. Lai iekļūtu F grupas labāko komandu divniekā, ceturtdien plkst. 21:30 nepieciešama uzvara pār Bosniju-Hercegovinu.

# Komanda U-Z Attiecība P
1 Beļģija 1-1 119:100 (+19) 3
2 Ungārija 1-1 122:119 (+3) 3
3 Latvija 1-1 110:113 (-3) 3
4 Bosnija 1-1 109:128 (-19) 3

Bosnijas uzvara papildlaikā pār Ungāriju ar rezultātu 66:65 (14:15, 15:22, 22:15, 11:10, 4:3) saasināja situāciju F grupā. Ja Latvija zaudētu Beļģijai, Rūdolfa Rozīša un Mudītes Zanderes trenētā komanda joprojām saglabātu izredzes tikt tālāk, taču būtu atkarīga no otras spēles iznākuma. Tādā scenārijā būtu nepieciešams pārspēt sāncenses ar astoņu punktu pārsvaru, pirms tam sagaidot Beļģijas uzvaru pār Ungāriju.

Panākums pār 2011. gada Eiropas kadetu vicečempioni Beļģiju (sastāvā deviņas spēlētājas - Allemand, De Baets, Nauwelaers, Lemmens, Bernard, Mpoyi, Linskens, Medjo, Verelst; nav saspēles vadītāja Abdelkader, De Korte, Delrue) visu atstājis pašu rokās. Uzvara automātiski nodrošinās vietu F grupas labāko komandu divniekā.

Latvija: Krēsliņa, Bērziņa, Laksa, Džarcāne, Lūķe

Kate Krēsliņa pirmajā puslaikā guva desmit punktus, ar diviem precīziem tālmetieniem likvidējot pirmo Beļģijas izrāvienu – no 6:15 līdz 16:17. Annas Bušas trīspunktnieks izlīdzināja rezultātu – 21:21, tomēr puslaika galotnē rezultatīvāk nospēlēja Beļģijas basketbolistes. Iemetušas par četriem divpunktniekiem vairāk viņas divdesmitminūti noslēdza ar plus četri – 25:29.

Trešās ceturtdaļas sākumā Beļģijas spēlētājas otro reizi ieguva deviņu punktu pārsvaru – 27:36. Šoreiz atspēlēšanās laikā izcēlās Kitija Laksa. Četri precīzi tālmetieni un 14 punkti otrajā puslaikā samazināja starpību līdz minimumam. Rezultatīvi nospēlēja Sigita Džarcāne un Elīna Bērziņa, par atlēkušajām bumbām teicami cīnījās Vineta Bīriņa.

Trīsdesmit astotās minūtes sākumā Kitijas Štolces tālmetiens pēc Krēsliņas piespēles izvirzīja Latviju vadībā – 55:53. Nākamajās divās minūtēs komandas apmainījās nesekmīgiem uzbrukumiem, bet četrdesmit piecas sekundes pirms pamatlaika beigām Linskena izlīdzināja rezultātu – 55:55. Sekoja noteikumu pārkāpumi. Elīna Bērziņa nekļūdījās, realizējot abus metienus, bet Linskena trāpīja tikai pirmo mēģinājumu – 57:56. Latvija pēdējo uzbrukumu noslēdza ar neprecīzu metienu, kamēr Linskena pēdējās sekundēs kļūdījās.

Latvija – Beļģija 57:56 (11:15, 14:14, 13:14, 19:13)Latvija: Kitija Laksa 16 (2p 2/11, 3p 4/5; 5ab, 2ip), Kate Krēsliņa 12 (2p 1/4, 3p 2/3, 1p 4/4; 4ab, 4rp, 3ip), Elīna Bērziņa 10 (2p 3/5, 1p 4/4; 2ip), Sigita Džarcāne 6 (6ab, 3ip), Anna Buša 4 (4ab), Vineta Bīriņa 3 (14ab, 2rp), Arta Frīdenberga 3, Kitija Štolce 3, Paula Lūķe, Beāte Markāne, Ivanda Hudjakova; Anete Pētersone.

Metieni no spēles: 19/56 vs 23/632p: 11/40 vs 18/463p: 8/16 vs 5/171p: 11/16 vs 5/7AB: 39 (8/31) vs 40 (9/31)RP: 8 vs 14Kļ.: 14 vs 13PB: 4 vs 10BM: 5 vs 6Personiskās piezīmes: 13 vs 16Punkti ātrajos uzbrukumos: 7 vs 10Punkti pēc kļūdām: 6 vs 10Otrās iespējas punkti: 6 vs 7Punkti soda laukumā: 14 vs 30Starta piecnieki: 47 vs 47Rezerves: 10 vs 9

Izmantotie resursi:FIBA Europe

Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa