02.05.2015. 15:20
Piektdienas, 1.maija, vakarā Vestienā notikušais Latvijas čempionāts orientēšanās nakts apstākļos noslēdzās ar Mārtiņa Sirmā (IK Auseklis) un Elīnas Kārkliņas (Mežmalas/Madona) uzvarām elites grupās, portālu Diena.lv informēja Latvijas Orientēšanās federācija.

Madonas orientēšanās kluba Arona rīkotais Latvijas čempionāts nakts apstākļos izcēlās ar īpaši grūti skrienamu apvidu, kur gravas mijās ar aizaugušiem izcirtumiem, un arī ar labi skrienamiem mežiem. Šādos apstākļos bija nepieciešamas īpaši labas orientēšanās prasmes un arī cīņasspars, lai saglabātu lielu ātrumu visā distances garumā.

Vīriešu elitē par atslēgas cilvēku kļuva vietējais sportists Mārtiņš Sirmais, kurš tuvāko sekotāju pārspēja par vairāk nekā sešām minūtēm. Jānis Tamužs (Ozons), ilgu laiku sekoja Sirmajam, kurš viņu bija panācis par divām minūtēm jau pie otrā kontrolpunkta, taču pēdējā distances trešdaļā atpalika un zaudēja daudz laika. Finišā divas sekundes ātrāks par Tamužu izrādījās Andris Jubelis (Mežmalas/Madona), kurš izcīnīja sudraba medaļu. Marģers Kietis (Ozons), sekoja Sirmajam distances beigu daļā un galu galā pietrūka tikai sešas sekundes līdz bronzas medaļas pozīcijai, kuru saglabāja Tamužs.

Sieviešu elitē pirmās trīs vietas ieņēma vietējās sportistes. Par čempioni kļuva Elīna Kārkliņa, kura 6,3 kilometrus garo distanci veica pa 1:08:57. Otrajā vietā finišēja Una Arama (Madonas BJSS/OK Arona), kura zaudēja 3:18, bet Elīna Svilpe (Mežmalas/Madona) no līderes atpalika 3:54.

Sacensības Vestienā šajā nedēļas nogalē turpinās ar Aronas kausa sacensībām vidējā un garajā distancē.

Citronmuiža, biedrība Rauna, Vidzemes 13-7, Raunas p., Raunas n., LV-4131