23.11.2013. 09:07
19 gadus vecais krievu autosportists Daņila Kvjats Brazīlijas "Grand Prix" pirmajos treniņbraucienos piektdien pārsteidza ar augsto astoto vietu. Sportists, kurš nākošgad debitēs F1 sacīkstēs "Toro Rosso" komandā, par savu sniegumu pats jūtas pārsteigts.

Jau pirms nedēļas ASV viņš savos pirmajos oficiālajos F1 treniņos bija tikai mazliet lēnāks par komandas biedru Danielu Rikjardo. Lai gan daudzi skeptiķi uzskata, ka GP3 čempionam debija Formulā 1 pienākusi par ātru, pagaidām viņš sevi attaisno lieliski.

"Jā, esmu mazliet pārsteigts," reportierim Sanpaulu sacīja Kvjats. "Nekad nevar zināt, cik ātrs būsi ar Formulu 1, jo tas ir pilnīgi atšķirīgs no visiem citiem automobiļiem. Jau Ostinā man bija nepieciešams ļoti īss laiks, lai apgūtu sev nezināmu trasi un tas bija pārsteidzoši. Beigās biju tikai 0,3 sekundes lēnāks par Danielu. Domāju, ka šeit nobraucu ļoti labus apļus. Tas nāca par labu manai pieredzei un astotā vieta ir labs atalgojums par lielisku apli."

Kvjats uzskata, ka lielākais ieguvums no treniņbraucieniem Ostinā un Interlagusā ir tāds, ka tagad viņam ir pārliecība par savām spējām sasniegt augstus rezultātus arī Formulā 1. Tagad viņam visu ziemu nenāksies nervozēt par to, vai ar šādu auto vispār izdosies būt konkurētspējīgam.

"Pirmkārt, tas man devis pārliecinātību vadīt šo auto," viņš saka. "Tagad man par to vairs nebūs jāsatraucas. Man vairs nesagādā problēmas pilotēt F1 ar pilnu gāzi un es labi izjūtu auto īpašības. Tāpat esmu pieradis pie piespiedējspēka un bremzēm. Esmu apguvis visas pogas, kas atrodas uz stūres. Tomēr jāatceras arī, ka nākošgad būs mazliet citāda tehnika, tāpēc prāts jānoskaņo darbam."

Izmantotie resursi:SuperSport2010, SIA 2010, SIA Cēsu 31 k.1, Rīga, LV-1012
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties