24.04.2014. 00:00
Štutgartes WTA "Premier" turnīrā noslēgusies 1. kārtas izspēle. Sacensības turpina visas četras iepriekšējo gadu čempiones, kuras šonedēļ ieradušās šajā Vācijas pilsētā. Divām no viņām – Marijai Šarapovai un Jeļenai Jankovičai – dramatiskos mačos izdevās izglābties no zaudējumiem. Tikmēr jau savā pirmajā mačā zaudēja ar trešo numuru izliktā Petra Kvitova, kura kapitulēja Aļisai Kļeibanovai.

Aļisa Kļeibanova jau pirmajā geimā Kvitovu pārsteidza ar "sauso" breiku, bet 1. setā zaudēja tikai divus geimus. Petrai Kvitovai bija jāuzvar 2. setā, taču čehiete jau atkal spēlēja ļoti nekvalitatīvi (šoreiz 33 nepiespiestās kļūdas) un setu neprata uzvarēt, esot vadībā ar 5:3. Aļisa izglābās, tika līdz taibreikam un tajā uzvarēja ļoti viegli. Visā mačā Krievijas sportistei panākums ar 6:2, 7:6(3).

Lai arī trīs setos, bet Kvitova bija uzvarējusi abas iepriekšējās spēles pret Kļeibanovu, kura trešdienas vakarā guva pirmo Top 10 uzvaru kopš 2011. gada, kad viņa Dubaijā apspēlēja toreiz 3. vietā bijušo Veru Zvonarjovu. Kļeibanovai pirmais ceturtdaļfināls 2014. gadā.

Štutgartē divas ievērības cienīgas spēles notika otrdienas vakarā. Šajā turnīrā vēl ne reizi nezaudējusi Marija Šarapova, kura Štutgartē uzvarējusi pēdējos divus gadus un šeit sasniegusi 9-0 bilanci, šoreiz no 1. kārtas nebija brīva, bet tajā ar 7:6(5), 6:7(5), 7:6(2) apspēlēja Luciju Šafaržovu.

Šarapova 3. setā bija šķietami drošā vadībā ar 5:1, taču tad pamanījās zaudēt piecus geimus pēc kārtas. Šafaržova pie 6:5 servēja par uzvaru mačā, nokļuva divu punktu attālumā no panākuma (6:5, 30:0), taču atkal piedzīvoja sāpīgu zaudējumu pret Šarapovu. Čehiete Šarapovai trīs setos šogad zaudēja arī Maiami.

Šarapova otrdienas vakarā guva jubilejas 100. uzvaru uz māla seguma. Maša pirmo reizi karjerā piedalījās trīs taibreiku spēlē. WTA tūrē pēdējo reizi trīs taibreiku mačs tika fiksēts 2010. gadā Madridē, kur Serēna Viljamsa 2. kārtā ar 6:7(2), 7:6(5), 7:6(5) apspēlēja Veru Duševinu. Ranga 9. vietā esošajai Šarapovai šonedēļ jātiek vismaz līdz pusfinālam, lai neizkristu no Top 10. Šarapova nevienā turnīrā līdz šim nav uzvarējusi trīs reizes.

Ļoti tuvu zaudējumam jau 1. kārtā bija arī 2008. gada čempione Jeļena Jankoviča, kura ar 2:6, 7:6(8), 6:3 uzvarētajā mačā pret Monu Bārtelu atspēlēja četras mačbumbas. Vācietei visas četras mačbumbas bija 2. seta taibreikā, ieskaitot trīs pēc kārtas pie rezultāta 6:3. Jankoviča ir otrā tenisiste, kura šogad WTA spēlē novērsusi četras mačbumbas. Pirmā to paveica Ajla Tomļanoviča, kura Čārlstonā iespaidīgi izglābās pret Šuaju Žanu. Horvātijas tenisiste gan visas četras mačbumbas atspēlēja ar savu servi.

Bez Šarapovas un Jankovičas sacensības turpina pārējās divas iepriekšējo gadu čempiones, kuras šonedēļ ieradušās Štutgartē. 2009. gada uzvarētāja Svetlana Kuzņecova, kurai sezona nav sākusies spoži, 1. kārtā ar 6:2, 6:3 sagrāva Džoiju Barbjēri. Ranga 228. vietā esošā itāliete ar piekto mēģinājumu beidzot kvalificējās WTA pamatturnīram.

Divos setos uzvarēja arī 2012. gada čempione Jūlija Gergesa. Ar vācietes agresīvo tenisu netika galā Sorana Kirsteja, kura Gergesai zaudēja ar 1:6, 5:7. Gergesas nākamā pretiniece būs viena no sezonas līderēm, vakar gada 20. uzvaru guvusī Ana Ivanoviča. Serbiete apaļā stundā pazemoja Sabīni Liziki – 6:1, 6:3.

Kamēr Vācijā notiek "Premier" turnīrs, Marakešā tenisistes uz māla ārā sacenšas "International" sērijas turnīrā. Pagājušā gada čempione Frančeska Skjavone zaudēja jau 1. kārtā, ar 3:6, 2:6 piekāpjoties spānietei Beatrisei Garsijai Vidaganī. No 1. kārtas neveiksminiecēm vēl var izcelt Ukrainas pirmo raketi Eļinu Svitoļinu, kura trīs setos zaudēja austrietei Patrīcijai Mairai-Ahlaitnerei.

Spēle Rezultāts
(5) Jelena Jankovic – Mona Barthel 2:6 7:6(8) 6:3
(6) Maria Sharapova – Lucie Safarova 7:6(5) 6:7(5) 7:6(2)
Kaia Kanepi – Johanna Konta 7:6(4) 6:4
Alisa Kleybanova – (3) Petra Kvitova 6:2 7:6(3)
(9) Ana Ivanovic – Julia Goerges

Piezīmes: ar 7. numuru bija izlikta Dominika Cibulkova, taču viņa turnīrā nepiedalījās savainojuma dēļ (Ahilleja cīpsla). Slovākieti aizstāja Mona Bārtela, bet Karolīnas Vozņacki (plaukstas locītavas savainojums) vietu ieņēma Johanna Konta.

(1) Daniela Hantuchova – Renata Voracova 3:6 6:2 7:5
Patricia Mayr-Achleitner – (2) Elina Svitolina 7:6(2) 3:6 6:2
(3) Yvonne Meusburger – Petra Cetkovska 6:3 6:3
Maria-Teresa Torro-Flor – (4) Bojana Jovanovski 6:2 6:2
(5) Garbine Muguruza – Julia Glushko 6:2 6:2
(6) Shuai Peng – Ons Jabeur 6:4 2:6 6:1
Polona Hercog – (7) Shuai Zhang 6:2 6:2
Beatriz Garcia Vidagany – (8) Francesca Schiavone 6:3 6:2