03.08.2013. 10:25
Zaudējumu Karlsbādes WTA "Premier" turnīra ceturtdaļfinālā piedzīvoja Čehijas labākā tenisiste Petra Kvitova, kura trīsarpus stundas ilgā mačā neizmantoja divas mačbumbas un ar 7:6(6), 5:7, 6:7(8) zaudēja Viržīnija Razano.

Petra Kvitova pirmajā setā atguvās no breika deficīta, taibreikā atspēlēja setbumbu un ranga 131. vietā esošo Viržīniju Razano uzveica ar rezultātu 7:6(6). Tveicē spēlēt Kvitovai allaž ir problemātiski, tāpēc mača turpinājumā piedzīvotās mocības nepārsteidza.

Kvitova ar 5:7 zaudēja otro setu, salūstot pašā galotnē. Izšķirošais trešais sets tika sākts ar breiku, taču turpinājumā priekšā jau bija Razano, kura šajā turnīrā pārsteidza ar uzvarām pret Svetlanu Kuzņecovu un Karlu Svaresu Navarro. Francijas tenisiste pie 5:3 nespēja izservēt maču, neizmantojot arī trīs mačbumbas. Kvitova no 3:5 uzvarēja trīs geimos pēc kārtas, taču arī Čehijas tenisiste maču izservēt nemācēja.

Tādējādi viss izšķīrās taibreikā, kurā drāmas netrūka. Razano sākumā pieļāva ļoti daudz nepiespiesto kļūdu, kā rezultātā Kvitova viegli tika priekšā ar komfortablu 5:2 pārsvaru. Kvitova to izlaida no rokām, vēlāk palaida vējā arī divas mačbumbas un pēc 3:35 stundu ilgas cīņas bija spiesta atzīt zaudējumu – 7:6(6), 5:7, 6:7(8). Razano punktu pielika ar piekto mačbumbu, kas bija... Petras dubultkļūda. Pirmās četras Razano mačbumbas beidzās ar francūzietes kļūdām. Kvitova otrā simta tenisistei nebija zaudējusi kopš pagājušā gada maija, kad Madridē piekāpās Lucijai Hradečkai (105.).

Tā bija sezonas otra ilgākā WTA spēle aiz Betānijas Matekas-Sendsas un Anastasijas Rodionovas 3:42 ilgā mača Čarlstonā, kur ar 6:4, 6:7(4), 7:6(3) pārāka bija amerikāniete. 3:33 stundu ilga spēle februārī Akapulko padevās Alizē Kornē un Lurdesai Domingesai Lino. Francūziete uzvarēja ar 3:6, 7:6(10), 7:6(2).

Razano 13. reizi uzveikusi Top 10 pretinieci, kas viņai izdevies pirmo reizi kopš 2012. gada "French Open", kur Razano sensacionāli sakāva pašu Serēnu Viljamsu. Razano tālāk par WTA ceturtdaļfinālu tikusi pirmo reizi kopš 2009. gada jūnija, kad spēlēja Īstbornas finālā (zaudējums Karolīnai Vozņacki).

Razano pretiniece pusfinālā būs Austrālijas pirmā rakete Samanta Stousura, kura ar 7:5, 2:6, 6:3 uzveica arvien kopš Vimbldonas nepārliecinoši spēlējošo Agņešku Radvaņsku. Polijas tenisa līdere trešajā setā bija vadībā ar breiku (2:1), pēc tam spējot uzvarēt vēl tikai vienā geimā.

Zaudējums arī otrai no māsām Radvaņškām – Ursula Radvaņska ar 1:6, 2:6 prognozējami kapitulēja Viktorijai Azarenkai, kurai pirmais turnīrs vairāk nekā mēneša laikā. Vika pusfinālā sacentīsies ar Anu Ivanoviču, kurai izdevās pārspēt Itālijas otro labāko tenisisti Robertu Vinči. Anai tikai otrais pusfināls šogad (Madride).

Jāatzīmē arī dubultspēles, kur Martinas Hingisas plašu publicitāti piedzīvojusī atgriešanās beigusies ar zaudējumu 2. kārtā – Šveicieti kopā ar Danielu Hantuhovu zaudēja amerikānietēm Rakelai Kopsai-Džounsai un Abigeilai Spīrsai – 6:4, 5:7, 3:10. Hingisai ar Hantuhovu bija seta un 3:0 pārsvars.

Tikmēr Vašingtonas "International" sērijas turnīra pusfināli notiks bez turnīra pirmās raketes, ranga 9. vietā esošās Vācijas tenisistes Andželikes Kerberes. Viņa ceturtdaļfinālā ar 6:7(0), 6:3, 3:6 piekāpās pagājušā gada čempionei Magdalēnai Ribarikovai. Kerbere pārsvarā darbojās ļoti pasīvi, gaidot pretinieces kļūdas, taču pietiekamā daudzumā nesagaidīja.

Ribarikovai karjeras pirmā Top 10 uzvara WTA mačos. 2011. gadā Prāgas ITF turnīrā uzveikta Kvitova. Magda pusfinālā sacentīsies ar Jekaterinu Makarovu, bet otru pusfināla pāri veidos Alizē Kornē un Andrea Petkoviča