13.10.2015. 23:38
Latvijas valstsvienības futbolisti šovakar 2016. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra A grupas pēdējā mačā „Skonto” stadionā ar 0:1 piekāpās Kazahstānas izlasei, tādējādi Latvijas izlase šo kvalifikācijas ciklu noslēdza bez uzvarām un pirmoreiz vēsturē pēdējā vietā grupā.

Latvijas izlase maču uzsāka kā pirmais numurs, vairāk kontrolēja bumbu un centās to pieturēt arī pretinieku laukuma pusē, taču radīt reālus draudus pie Kazahstānas izlases vārtiem neizdevās. Saasināt situāciju izdevās tikai Aleksejam Višņakovam, taču viņa piespēle soda laukuma vidū šoreiz izrādījās par stipru. Pirmā vārtu gūšanas iespēja mājiniekiem radās pēc Artūra Zjuzina tālsitiena, pēc kura bumba aizripoja garām vārtu stūrim, bet brīdi vēlāk pēc Gafuržana Sujumbajeva tālsitiena spēlē bija jāiesaistās Andrim Vaņinam.

Mača 20. minūtē pēc Islambeka Kuata sitiena Vaņinam jau nācās glābt Latvijas izlasi no vārtu zaudējuma, bet atvairītā bumba nonāca pie Sujumbajeva, taču viņam sitiens pagalam nesanāca. Arī puslaika otrajā daļā Latvijas valstsvienība nedaudz vairāk kontrolēja bumbu, tomēr kazahu pretuzbrukumi bija gana bīstami. 33. minūtē teicamu piespēli soda laukumā saņēma Konstantīns Engels, Vaņins sitienu atvairīja, taču pēc abu futbolistu sadursmes Latvijas izlases vārtsargam bija nepieciešama mediķu palīdzība. 38. minūtē pretuzbrukumu izveidoja arī mājinieki, taču Denisam Rakelam pa eleganti apstrādāto bumbu sitiens neizdevās gana spēcīgs.

Otro puslaiku Latvijas futbolist iesāka aktīvi un īsā laikā nopelnīja divus stūra sitienus pie kazahu vārtiem. Mača 57. minūtē Marians Pahars veica pirmo spēlētāju maiņu, Višņakova vietā laukumā sūtot Artūru Karašausku, kurš jau pēc brīža izkārtoja Latvijas izlasei vēl vienu stūra sitienu. Kazahstāna uz to atbildēja ar asu pretuzbrukumu, kurā bumba par laimi nenonāca līdz viesu uzbrucējam. Bet 65. minūtē starp mājinieku aizsargiem aci pret aci ar Vaņinu izrāvās Islambeks Kuats, gūstot savus otros vārtus izlases rindās – 0:1.

Pēc gūtajiem vārtiem spēle kļuva atklātāka, bet 74. minūtē Cauņas vietā laukumā izgāja Eduards Višņakovs, tādējādi laukumā vienlaikus bija visi četri sastāvā esošie uzbrucēji. Iešana uz visu banku pavājināja aizsardzību un kazahu pretuzbrukumi kļuva arvien draudīgāki. Atlikušajā laikā Latvijas komanda izmisīgi centās atspēlēties, taču trūka precizitātes un aukstasinības, kas liedza izbēgt no zaudējuma.

Latvija – Kazahstāna 0:1 (0:0)Vārti: Kuats 65’.Brīdinājumi: Karašausks 73’ - Kuats 84'.Latvija: Vaņins, Maksimenko, Dubra, Gabovs, Gorkšs (K), Laizāns, A. Višņakovs (Karašausks 57’), Cauņa (E. Višņakovs 72’), Zjuzins (J. Ikaunieks 83’), Šabala, Rakels.Kazahstāna: Pokatilovs, Malijs, Smakovs (K), Engels, Sujumbajevs, Šomko, Logviņenko, Kuats, Dosmagambetovs (Konisbajevs 68’), Nuserbajevs (Gurmans 82’), Hižņičenko (Ščotkins 90').Tiesnesis: Stīvens Maklārens (Skotija).

Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
Latvija - Kazahstāna 0:1 Kuats 65’
Turcija - Islande 1:0 Selčuks Inans 89'
Nīderlande - Čehija 2:3 Huntelārs 70’ van Pērsijs 83' – Kaderžābeks 24’ Šurals 35’ van Pērsijs 66’ (s.v.)