13.04.2015. 10:00
Francijā, Castelnau de Levis trasē, noslēdzies pirmais 2015.gada Eiropas čempionāta posms motokrosā kvadraciklu klasē.

Kā TVNET informēja Nacionālās Motosporta asociācijas (NMA) pārstāvis Aigars Liepa, uz to bija devušies divi Latvijas sportisti - Kārlis Bole (MX Ādaži) un pērna gada Eiropas čempionāta bronzas laureāts Edgars Meņģelis (Ghetto MX Team). Sestdien notikušajās kvalifikācijas sacensībās Meņģelis apstiprināja savas ambīcijas cīnīties par Eiropas čempiontitulu un izcīnīja uzvaru. Neveiksmīgi kvalifikācijas sesija izvērtās otram Latvijas braucējam Bolem, kurš guva rokas traumu un šodienas finālbraucieni viņam gāja secen. 

Edgars Meņģelis pirmajā braucienā ātri izvirzījās vadībā un 15 apļu garā brauciena finišā savu tuvāko sekotāju - Itālijas sportistu Andrea Cesari apsteidza par 14 sekundēm. Otrais brauciens Edgaram izvērtās vēl pārliecinošāks - stabils sniegums visa brauciena garumā un katrā aplī atrāviens no tuvākajiem sekotājiem tika palielināts. Šķērsojot finiša līnīju, tas sasniedza 27 sekundes, kas tik lielas konkurences apstākļos ir vairāk nekā pārliecinoši.

Menģelis, pirmajā posmā izcīnot maksimālos 50 punktus, ir ielicis labus pamatus cīņā par prestižo titulu. Eiropas čempions šogad tiks noskaidrots sešos posmos, nākamais no kuriem norisināsies 2.maijā Itālijā. Maija vidū sportisti dosies uz Dāniju, bet čempionāta otrā puse tiks aizvadīta Baltijā - 6.jūnijā pirmo reizi posms Stelpē, 2.augustā Igaunijas trasē Kivoli, bet čempionāta pēdejais posms norisināsies 9.augustā Ķegumā, kad arī uzzināsim titula ieguvēja vārdu. Šāds kalendārs ir ļoti pateicīgs Meņģelim un citiem Baltijas sportistiem, jo Baltijas trases ir parocīgākas un daudz zināmākas pašmāju sportistiem.

Kā īsā sarunā atzina Edgars, tad ar Francijas posmu ir ļoti apmierināts - tehnika kalpoja perfekti, trasi sportists bija iepazinis jau pērn un, neskatoties uz kritienu treniņsesijā, sacensībās pašsajūta bijusi lieliska. Jaunais sportists izsaka pateicību visiem saviem atbalstītājiem un faniem, kuri Edgara sniegumu trasē pašu mājās varēs vērot gan Eiropas čempionāta laikā, gan arī atsevišķos «Superkauss» un Latvijas čempionāta posmos. Balance Gym, sporta klubs Prūšu 46, Rīga, LV-1057
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties