31.05.2014. 16:00
"French Open" dāmu vienspēļu sacensības turpina vairs tikai divas iepriekšējo gadu čempiones, jo Ana Ivanoviča bija bezspēcīga pret Luciju Šafaržovu (3:6, 3:6), bet Svetlanai Kuzņecovai izdevās izglābties no zaudējuma pret Petru Kvitovu – 6:7(3), 6:1, 9:7. Viņa 4. kārtā pievienojas savai tautietei Marijai Šarapovai, kura vietu labāko 16 pulkā nodrošināja vakar.

Petra Kvitova 1. setā izlaida breika pārsvaru, un daudz netrūka, lai čehiete zaudētu setu. Svetlana Kuzņecova seta izskaņā vairākas reizes uzņemšanā bija divu punktu attālumā no uzvaras setā, taču līdz setbumbai neaizsniedzās. Setu kopumā nospēlējot ar ļoti daudz kļūdām (21 nepiespiestā!), Kvitova taibreikā saņēmās un spēlēja lieliski, ko nevarētu teikt par Kuzņecovu.

Kā tas bieži gadās Kvitovas spēlēs, tajās ar diviem setiem nepietiek. Uzvarējusi 1. setā, Kvitova otro pilnībā izgāza. Sveta jau pirmajā geimā izmantoja pretinieces nespēju koncetrēties, tiekot pie breika. Kuzņecova šoreiz pretiniecei atlaides nedeva un setā zaudēja tikai vienu geimu. Kvitovai pēdējo divu setu sākumā bija medicīnas pārtaukums (labā kāja).

Izšķirošajā 3. setā bija pilnīgi viss, ko vien sirds var kārot. Kvitova trīs reizes nenoturēja breika pārsvaru, divreiz neizservēja maču. Starp abiem neveiksmīgajiem mēģinājumiem Petra pie rezultāta 5:6 atspēlēja divas mačbumbas. Pirmajā gadījumā Kvitova trāpīja uz gala līnijas, bet pēc tam izcēlās ar vēl vienu perfektu "forehand" sitienu, bumbiņu raidot stūrī.

Kuzņecovai uzvarēt palīdzēja labāka spēle aizsardzībā un, protams, Kvitovas kļūdas. Petra pēdējā geimā ar dubultkļūdu deva krievietei vēl trīs mačbumbas (0:40) un šoreiz izglābties nespēja, bumbiņu raidot autā. Kuzņecovai 3:13 stundu ilgā mačā pirmā uzvara pār Kvitovu četrās spēlēs – 6:7(3), 6:1, 9:7. Kvitovai 65(!) nepiespiestās kļūdas.

Kuzņecovas pretiniece 4. kārtā būs Lucija Šafaržova, kura spējā uzvarēt iepriekšējo gadu čempioni, divos setos ar 6:3, 6:3 sagraujot 2008. gada uzvarētāju Anu Ivanoviču. Serbietei šodienas mačā variantu nebija vispār – Lucija teicami izmantoja savus trumpjus, kas ir serve un "forehand" sitiens, iespaidīgi bombardējot šogad labu sezonu aizvadošo Ivanoviču. Šafaržova Anu apspēlējusi jau piekto reizi pēc kārtas. Ivanovičai pēdējā no divām uzvarām 2008. gadā. Toreiz Ana Luciu Parīzē sagrāva ar 6:1, 6:2.

Vienu no 4. kārtas pāriem veidos divas jaunā viļņa tenisistes – Simona Halepa un Slouna Stīvensa. Turnīrā ar visaugstāko numuru palikusī rumāniete pirmo reizi tikusi līdz "French Open" 4. kārtai. Iepriekšējos četros turnīros viņai šeit bija tikai viena uzvara. Tas pieaugušo sacensībās, junioros viņa 2008. gadā kļuva par čempioni. Tikmēr Stīvensa Parīzē 4. kārtu sasniedz jau trešo gadu pēc kārtas. Amerikāniete "Grand Slam" otro nedēļu sasniegusi sešos "major" turnīros pēc kārtas. Gan Halepa, gan Stīvensa šodien viegli uzvarēja divos setos.