08.09.2014. 20:53
Latvijas hokeja uzbrucējs Artūrs Kuzmenkovs šodien guva vārtus Krievijas Augstākās hokeja līgas (VHL) jaunās sezonas pirmajā spēlē, palīdzot čempionvienībai Karagandas "Saryarka" ar 3:2 uzvarēt Tjumeņas "Rubin".

Šodien ar vienu spēli startēja VHL regulārā sezona. Vienīgajā mačā laukumā devās čempionvienība Karagandas "Saryarka", kuras treneru korpusā ir Latvijas speciālists Leonīds Tambijevs, bet sastāvā iekļauti uzbrucēji Rustams Begovs un Artūrs Kuzmenkovs.

Begovs mačam netika pieteikts, bet Kuzmenkovs startēja ceturtajā maiņā. Tieši Latvijas uzbrucējs guva pirmos vārtus jaunajā VHL sezonā, Tjumeņas "Rubin" vārtsargu Mihailu Šukajevu pārspējot vienu sekundi līdz pirmā perioda beigām.

Tambijeva trenētā "Saryarka" trešā perioda sākumā ieguva trīs vārtu pārsvaru (3:0), tomēr lielāko daļu no tā izlaida. Spēle gan noslēdzās ar Karagandas vienības uzvaru (3:2).

Lai gan Kuzmenkovs sāka maču ceturtajā virknējumā, viņa spēles laiks bija lielākais "Saryarka" uzbrucēju vidū - 15 minūtes un 51 sekunde. Šajā laikā Latvijas hokejists ne tikai realizēja vienu no diviem metieniem, bet arī nopelnīja pozitīvu koeficientu (+1) un uzvarēja četros no 10 iemetieniem.

Tikmēr trīs spēles tika aizvadītas Kazahstānas čempionātā. "Saryarka" rezerves komanda "Berkut" ar 0:3 viesos piekāpās Temirtau "Arystan". Aizsargs Artūrs Salija nopelnīja divas soda minūtes, bet spēlē piedalījās arī Begovs. Uzvarētāju rindās laukumā devās uzbrucējs Andrejs Smirnovs, kurš palika bez punktiem.

Citā spēlē "Astana" ar aizsargiem Rolandu Gritānu un Renāru Demiteru ierindā piekāpās uzbrucējam Egīlam Kalnam un Rudnijas "Gornyak" (3:5). Latvieši palika bez punktiem.

Atirau "Beibarys" ar vārtsargu Māri Jučeru rezervē ar 2:1 pēcspēles metienos uzvarēja "Almaty" hokejistus. Uzbrucējs Raimonds Vilkoits uzvarētāju rindās palika bez punktiem.

Baltkrievijas Ekstralīgas spēlē ar divām rezultatīvām piespēlēm "Gomel" sastāvā izcēlās latviešu uzbrucējs Edijs Brahmanis, palīdzot savai komandai ar 5:1 sakaut Moģiļevas kmandu. Brahmanis asistēja Aleksandram Židkiham Gomeļas uzvaras un piektajos vārtu guvumos. Latviešu uzbrucēja kontā ar pozitīvs koeficients (+2), četri metieni pa vārtiem un četras soda minūtes.

Citā spēlē Aigara Ciprusa un Andreja Ignatoviča trenētais Grodņas "Neman" pēcspēles metienos ar 1:2 atzina Novopolockas "Khimik-SKA" pārākumu. Grodņas vienības aizsargs Atvars Tribuncovs spēlei netika pieteikts.

Izmantotie resursi:Высшая хоккейная лига - Официальный сайтVesti.kz: Спортивные новости Казахстанаpointstreak.com