28.09.2014. 18:04
Latvijas «SMScredit.lv Virslīgas» futbola čempionātā svētdien spraigā Kurzemes derbijā starp «Liepāju» un valsts čempioniem «Ventspili» tika fiksēts kaujiniecisks neizšķirts 1:1 (0:0).

Spēles rezultātu 59.minūtē atklāja «Ventspili» pārstāvošais lietuvietis Simons Pauļus, kurš pēc lieliskas Jurija Žigajeva piespēles ielauzās pretinieku soda laukumā un sita precīzi tālajā vārtu apakšējā stūrī. Ilgi gan vadību ventspilniekiem neizdevās noturēt, jo 67.minūtē rezultātu izlīdzināja «Liepājas» līderis Jānis Ikaunieks, kurš guva savus 19.vārtus šīs sezonas virslīgas turnīrā.

Atlikušajā laikā abām komandām bija lieliskas iespējas izraut uzvaru, īpaši «Ventspilij», kad pamatlaika pēdējā minūtē viesi nespēja pārspēt Liepājas vārtsargu Artūru Vaičuli no aptuveni pieciem metriem, kā arī norībināja mājinieku vārtu pārliktni. Kopumā spēle aizritēja līdzvērtīgi, futbolistiem nekautrējoties nopelnīt dzeltenās kartiņas.

«Liepāja» tagad pārtraukusi divu panākumu sēriju. Tikmēr «Ventspils» futbolisti nav piedzīvojuši zaudējumu jau septiņos turnīra mačos pēc kārtas.

Pirms tam svētdien čempionāta 31.kārtas spēlē Daugavpils «Daugava» izbraukumā ar 4:1 (1:0) pārspēja Rīgas «Daugavu», izcīnot svarīgu panākumu cīņās par bronzas medaļām sacensību kopvērtējumā.

Spēles rezultātu jau ceturtajā minūtē atklāja Dmitrijs Kozlovs, bet otrā puslaika ievadā Kozlovs vēlreiz bija precīzs, gūstot savus sestos vārtus šīs sezonas turnīrā. Tikmēr 69.minūtē trešos vārtus viesu labā guva vidējās līnijas līderis Jevgēņijs Kosmačovs, bet trīs minūtes vēlāk precīzs bija arī ukrainis Valērijs Kucenko. Vienīgos vārtus rīdziniekiem mača 81.minūtē guva lietuvietis Mants Savens.

Līdz ar to Rīgas klubs pārtraucis trīs nezaudēto spēļu sēriju turnīrā, bet Daugavpils komanda tagad bez zaudējumiem cīnās jau astoņas cīņas pēc kārtas, no kurām piecās izcīnīti panākumu.

Daugavpils komanda rīdziniekus pieveica jau trešo reizi četrās spēlēs šīs sezonas virslīgas turnīra ietvaros.

31.kārtas izspēle sākās sestdien, «Jūrmalai» svarīgā duelī par vietas saglabāšanu virslīgā ar 1:0 pārspējot «Mettu»/LU, bet pēc tam «Daugavpils» negaidīti savā laukumā ar 1:0 uzvarēja Jūrmalas «Spartaku».

Šīs kārtas izspēle tiks noslēgta pirmdien, kad savstarpēji svarīgā duelī Rīgas «Skonto» savā laukumā uzņems «Jelgavu». Rīdzinieki panākuma gadījumā atgriezīsies kopvērtējuma galvgalī.

Iepriekš Latvijas Futbola federācijas (LFF) Disciplinārlietu komisija (DK) «Skonto» un «Jūrmalas» komandām neizpildīto saistību dēļ atņēma pa trim kopvērtējuma punktiem, tomēr abas vienības iesniedza apelācijas, kuru izskatīšanas rezultātā sods tika samazināts līdz viena punkta atņemšanai. Arī atņemtais punkts mazina «Skonto» izredzes cīnīties par čempionu titulu un jūrmalnieku iespējas nosargāt vietu virslīgā.

Abiem klubiem neizpildītās saistības pret bijušajiem spēlētājiem jānokārto līdz 6.oktobrim. Pretējā gadījumā var sekot jaunas sankcijas.

Virslīgas kopvērtējumā «Ventspils» futbolistiem 31 mačā ir 68 punkti, bet par diviem punktiem no tās atpaliek ilglaicīgā līdere Rīgas «Skonto», kurai ir spēle rezervē.

Trešajā vietā ar 59 punktiem 31 spēlē ir Daugavpils «Daugava», no kuras par četriem punktiem un spēli rezervē atpaliek «Jelgava». Savukārt «Liepājas» futbolisti ir piektie ar 53 punktiem.

Sesto vietu ar 44 punktiem ieņem Jūrmalas «Spartaks», tam ar 40 punktiem seko Rīgas «Daugava», bet 23 punkti ir «Daugavpils» vienībai. Tikmēr 13 punktus iekrājusi «Metta»/«Latvijas Universitāte», no kuras tikai divus punktus atpaliek «Jūrmala».