03.01.2014. 12:34
2014. gada 7. janvāris ir tā diena, kad Latvijas Hokeja federācijas (LHF) vadībai jānosauc tie 25 spēlētāju uzvārdi, kuri tiks ierakstīti Latvijas izlases pieteikumā Soču olimpiskajām spēlēm. Kamēr Teds Nolans, Māris Baldonieks un Co svīst, domājot, kurus spēlētājus vest uz Sočiem, mēs piedāvājam subjektīvi objektīvu autora viedokli par šo tēmu.

Bez gariem un plašiem ievadiem ķeramies pie lietas būtības. Lai gan pirmo maču Sočos Latvijas izlase aizvadīs vien 12. februārī, sastāvs jānosauc jau līdz 7. janvārim. Jā, visām valstu federācijām noteikumi ir vienādi, taču spēlētāju resursi gan nē… Tas ir fakts, ja domājam par savainojumiem, kas hokejā ir gandrīz ikdiena. 14 uzbrucēji, 8 aizsargi un trīs vārtsargi – tieši šādam vajadzētu būt spēlētāju sadalījumam pa pozīcijām. Pazīlēsim kafijas biezumos? Aiziet! Kopējais skaidrībai – ar treknu druku zemāk rakstītajās rindās izceltie būs autora prāt pieteikumā rakstāmie uzvārdi.

Šķiet, ka vismazāk jautājumu Latvijas Hokeja federācijas funkcionāru (konkrēti Māra Baldonieka) un valstsvienības treneru galvās šobrīd rada aizsargi, viņi pieteikumā būs kopskaitā astoņi. Skaidru „jā” izlasei pagaidām nav teicis izlases kapteinis kvalifikācijas turnīrā Sandis Ozoliņš, taču visas pazīmes liecina, ka Ozo ir gatavs palīdzēt. Šķiet uz šīs zeme nav neviena hokeja trenera, kurš Latvijas apstākļos Ozoliņu pieteikumā nerakstītu. „Līdz 7. janvārim ne ar ko neatšķiros no citiem izlases kandidātiem,” sarunā ar portālu Sportacentrs.com pirms neilga laika pauda Ozoliņš. Šķiet, šie vārdi visskaidrāk norāda, ka pieredzējušais aizsargs uz Sočiem gatavs braukt. Starp citu, līdz šim Sandis tur neesot bijis pat atpūtnieka statusā… Droši par vietu sastāvā, ja ceļam nepārskries melns kaķis, var būt arī tādi vīri kā Oskars Bārtulis, Artūrs Kulda, Georgijs Pujacs, Kristaps Sotnieks, Krišjānis Rēdlihs. Vienā pārī ar Ozoliņu labi jūtas Arvīds Reķis, un šis fakts viņu padara par diezgan drošu Soču braucēju. Teda Nolana favorītu vidū ilgāku laiku bijis Māris Jass, kurš diez vai brauktu uz Sočiem, ja vesels būtu Oskars Cibuļskis, taču neaizmirsīsim Jēkabu Rēdlihu… Jass un Jēkabs šķiet šobrīd ir aptuveni līdzīgās pozīcijās. Teiksiet, kur tad Guntis Galviņš…? Atbildēšu: „Ļoti šaubos!” Jānis Andersons un Ralfs Freibergs? …kāpēc ne?

Arī vārtsargu pozīcijā šķiet viss ir skaidrs. Edgars Masaļskis joprojām ir bez kluba, taču Soču pieteikumā jāraksta arī viņš. Lai piedod Edža, bet šoreiz turnīru viņš, visticamāk, uzsāks kā otrais numurs. Priekšā aizlēcis Kristers Gudļevskis, kurš lai gan gados vēl ļoti jauns, iekrājis labu spēļu praksi Ziemeļamerikā, un tieši šis fakts (arī veiksmīgi aizvadītais pasaules čempionāts aizvadītajā pavasarī) viņu liek priekšā Masaļskim. Lai gan esot bijušas problēmas ar Gudļevska aviobiļetes iegūšanu tā sauktajā „NHL spēlētāju čarterreisā” uz Sočiem, šis jautājums tiek risināts, un Gudis olimpiskajās spēlēs piedalīsies. Trešā vārtsarga jautājums ir un paliek atklāts – uz šo pozīciju ir vairāki kandidāti, taču jāsaprot, ka nominālais trešais vārtu vīrs pie savu pienākumu pildīšanas tiks vien gadījumā, ja kāds no diviem augstākminētajiem gūs kādu savainojumu. Kandidāti? Māris Jučers, Elvis Merzļikins, Ervīns Muštukovs… Šķiet līdz spēlēm ar Vācijas izlasi Jučers bija pussolīti priekšā pārējiem, pēc – vairs nē. Vācijā nesliktas 30 minūtes aizvadīja Muštukovs, taču kafijas biezumi rāda, ka trešais numurs (izteikts) būs Jučers. Mārtiņš Raitums – ir vēl sliktākās pozīcijās, nekā Galviņš aizsargu līnijā.

Visvairāk jautājumus šobrīd rada uzbrucēju pozīcija. Šķiet, vairāk nekā droši par savu vietu avioreisā uz Sočiem var būt Zemgus Girgensons, Kaspars Daugaviņš, Mārtiņš Karsums, Miķelis Rēdlihs, Miks Indrašis, Aleksandrs Ņiživijs, Ronalds Ķēniņš (daži no viņiem gan mokās ar dažādiem savainojumiem). Savainoto Laura Dārziņa un Jāņa Sprukta dalība Soču olimpiskajās spēlēs šobrīd ir zem jautājumu zīmes, taču paredzams, ka abi tiks rakstīti četrgades lielākā sporta foruma pieteikumā. Lai gan Baldonieks iepriekš solīja, ka savainotu spēlētāju uzvārdi Soču pieteikumā rakstīti netiks, domājams, ka Sprukts un Dārziņš būs izņēmumi, un patiesībā situācija ar abiem šobrīd vairs nav tik bēdīga. Jānis jau kādu brīdi trenējas kopā ar „Lokomotiv” komandu, bet Laura savainojums dzīst ar katru dienu. Šis ir tas gadījums, kad varētu tikt izmantota opcija „ārstu zīme” īsi pirms olimpiādes. Ja protams tas būs nepieciešams.

Vienmēr tik trauslā un plānā centra uzbrucēju pozīcija par Soču braucēju varētu padarīt Andri Džeriņu, kuram gan nāktos iztikt bez sava ierastā ieroču nesēja Ginta Meijas (kurš kura ieročus nes, gan pagaidām nav skaidrs). Centrā neslikti sevi apliecinājis Vitālijs Pavlovs. Pēdējo izlašu modeļi nav bijuši iedomājami bez Armanda Bērziņa, un arī viņš, visticamāk, uz Sočiem aizbrauks. Nolana favorītu vidū vienmēr bijuši Juris Štāls un Koba Jass. Domājams, ka pirmais no viņiem arī jau var rēķināties ar vietu komandas pieteikumā, bet Kobas stāsts varētu būt garāks. Nolans vienmēr uzsvēris komandas saliedētības nozīmi, un šajā jomā Koba ir starp līderiem. Jā, viņš ģērbtuvē vairākkārt ticis izsēdināts prom no Ķēniņa un brālēna Māra Jasa, taču tikai tāpēc, ka dažbrīd ģērbtuvē gājis pārāk skaļos toņos. Ar savu pozitīvo garu var noderēt izlasei, taču uzbrucējiem pieteikumā atvēlētas vien 14 vietas. Kā melnā darba darītājs izlasei vienmēr noderīgs bijis Mārtiņš Cipulis, kurš atgādināšu pērnajā pasaules čempionātā spēlēja vadošajā uzbrucēju trijniekā kopā ar Dārziņu un Spruktu, lieliski tiekot galā ar saviem pienākumiem.

Pēdējos pārbaudes mačos pret Vāciju labi sevi apliecināja Māris Bičevskis, noteikti ievilkdams pāris plusiņus iepretim savam uzvārdam, taču ne jau pa velti Artis Ābols šim centra uzbrucējam šosezon uzticējies tik maz. Zem jautājuma zīmēm Nolana blociņā, domājams, ir arī divi Roberti - Bukarts un Jekimovs, kā arī Kaspars Saulietis, kurš labi sevi parādīja Vācijā. Ja treneru kolektīvs izvēlēsies turnīram pieteikt kādu no viņiem, tad no sastāva ārā lidos kāds šo rindu autora treknā drukā izceltajiem. Spļaujot pār plecu, vēl jāatceras arī savainojumi, kas sastāvā īsi pirms olimpiādes var ieviest zināmas korekcijas.

Sastāvs jānosauc līdz 6. janvāra vakaram, tāpēc patiesības mirklis nav nemaz tik tālu. Esam pacietīgi, būs interesanti!Ozolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties