15.10.2016. 16:22
Negaidītus zaudējumus Latvijas hokeja virslīgas regulārā čempionāta mačos sestdien piedzīvoja Ogres Kurbads un Mogo komandas.

Kurbads izbraukumā ar rezultātu 3:6 (2:1, 1:0, 0:5) piekāpās Rīga vienībai.

Vēl pirmo divu trešdaļa laikā Kurbads komandai par draudošo neveiksmi nekas neliecināja, jo vienība atradās vadībā ar 3:1. Tomēr trešajā periodā Rīga pamanījās gūt piecus bezatbildes vārtus. Vispirms rezultāta starpību līdz minimumam noslēdzošās trešdaļas 18.sekundē samazināja Juliāns Misjus, bet 52.minūtē Oļegs Šišļaņņikovs panāca izlīdzinājumu. Lai pārņemtu vadību, mājiniekiem bija nepieciešamas vēl tikai 32 sekundes, kad precīzs bija Daniels Riekstiņš.

Pēcāk Riekstiņa vārti izrādījās uzvaru nesoši, bet pēc tam viņš un Šišļaņņikovs izcēlās vēl pa reizei.

Tikmēr vēl viena Latvijas čempionāta līdere Mogo sestdien viesos ar 2:7 (0:1, 0:2, 2:4) piekāpās Prizmai.

Pirmo 45 minūšu laikā Mogo hokejisti bija nonākuši iedzinējos ar 0:5, turklāt divus vārtus mājinieku labā bija guvis Vitālijs Hvorostiņins. Pamatlaika izskaņā viesiem gan izdevās iemest divus ripas, taču tas mača likteni nemainīja.

Virslīgas kopvērtējuma līderu godu saglabā Ogres Kurbads hokejisti, kuri deviņos mačos iekrājuši 23 punktus, bet četri punktu mazāk ir Zemgale/LLU vienībai, kas aizvadījusi par spēli vairāk. Trešajā vietā ar 15 punktiem astoņās cīņās seko "Mogo", kamēr tikpat punktu ir arī Liepājai, kas gan nospēlējusi par vienu spēli vairāk. Pa deviņiem punktiem ir Rīgai un Prizmai, tikmēr Pārdaugava zaudējusi visos astoņos savos mačos.

Šosezon dalībai turnīrā pieteikušās septiņas komandas, kas aizvadīs piecu apļu turnīru, sešām labākajām sasniedzot play-off cīņas.

Šogad virslīgu atstājusi pagājušās sezonas pastarīte Rīga 99/Tukums, bet augstāko komandu sabiedrībā atkal ar divām komandām spēlē sporta skola Pārdaugava.

Čempiona titulu kā mērķi šogad izvirzīja Kurbads un Mogo, bet pagājušās sezonas spēcīgākā vienība Liepāja vēlas cīnīties par labāko trijnieku.

Pateicoties Optibet atbalstam, šogad atkal risināsies Latvijas kausa izcīņa hokejā un Zvaigžņu spēle. Kausa fināls būs 17.februārī, un šajā turnīrā eksperimentālā kārtā tiks izmēģināts pagarinājums formātā "trīs pret trīs", bet Zvaigžņu spēle 26.decembrī notiks Liepājā.

Iepriekšējā sezonā par Latvijas čempioniem hokejā tika kronēti Liepājas hokejisti, kas finālsērijā ar 4-3 pārspēja Kurbadu.