21.10.2017. 20:12

Pirmās spēles 20 minūtes aizritēja ar nospiedošu laukuma saimnieku pārsvaru, kas izpaudās gan meistarībā, gan arī savstarpējā sapratnē uz laukuma. Brīžiem varēja šķist, ka ''Donbass'' hokejisti atrodas mazākumā, jo ''Kurbada'' spēlētāji spēja ripu pretinieku zonā pieturēt ļoti ilgi, un viesus virs ūdens turēja vien veiksme un vārtsargs Bogdans Djačenko. Tomēr ne ilgi, jo piektajā minūtē mājnieki izvirzījās vadībā - pa labo malu labā ātrumā uz priekšu devās Martins Lavrovs, ar korpusu piesedza ripu un bez grūtībām noguldīja un apveda Djačenko, panākot 1:0.

Nedaudz vēlāk divu minūšu noraidījumu par pretinieka klupināšanu saņēma Juris Štāls, taču Doņeckas komanda vairākumu neizmantoja, stabilu sniegumu demonstrējot arī Uldim Čalpam ''Kurbada'' vārtos. Turpinājumā labas iespējas bija gan Sarkanim, gan Blukam un Cipulim, taču viesus glāba vārtsargs. Neapturama bija mājnieku triecienmaiņa - Zolmanis - Sprukts - Lavrovs, 20. minūtē dubultojot pārsvaru - Sprukts no laukuma centra atdeva teicamu piespēli ieskrējušam Lavrovam, kurš guva praktiski identiskus vārtos, tikai šoreiz slidojot pa kreiso flangu, piesedzot ripu ar augumu un ieslidinot to Djačenko starp kājsargiem - 2:0.

Tikpat pārliecinoši ''Kurbads'' uzsāka arī otro periodu, tiekot pie pirmā vairākuma spēlē. Piecatā pret četriem lieliski nospēlēja Zolmanis - uzbrucējs ievilka ripu zonas vidū, negaidīti no nēertā satvēriena izspēlēja Mārtiņam Gipteram - aizsargs precīzi meta vārtu augšējā stūrī, un glābējs nebija arī Djačenko - 3:0. Perioda vidū tika gūti arī ceturtie vārti, kad teicami aizvārtē pacīnījās Gricinskis, izspēlēja uz vārtu priekšu Mārtiņam Cipulim, kurš iespēju garām nelaida un panāca 4:0.

Mājnieki turpināja uzspiest savu hokeju, tiekot pie vēl viena vairākuma. Šoreiz savu piespēlētāja talantu visā krāšņumā demonstrēja Sprukts. Jānis saņēma piespēli uzbrukuma zonas vidū, labajā pusē atrada brīvo Zolmani, atrazdamies ar muguru pret partneri, un Sandis filigrāno piespēli noslēdza ar precīzu metienu - 5:0. Tomēr savu vārdu teica arī ''Donbass'' hokejisti - vairākumā sekoja metiens pa Čalpas vārtiem, uz atsisto ripu metās veseli trīs doņeckieši, un Vitālijs Ļalka par centību tika atlagots ar vārtu guvumu - 5:1. Otrajai trešdaļai treknu punktu pielika Gricinskis, vārtu priekšā izmantojot Cipuļa piespēli - 6:1.

Noslēdzošā spēles perioda sākumā otro reizi mačā izcēlās Cipulis, kurš par spīti aizsarga pretestībai guva savus otros vārtus mačā, panākdams 7:1. Vēlāk gan lielajā mazākumā nonāca ''Kurbads'', dodot iespēju pretiniekiem padarīt rezultātu nedaudz pieklājīgāku. Ulda Čalpas drošā spēle vārtos gan Doņeckas hokejistiem neļāva izcelties otrreiz. Spēles izskaņā doņeckieši turpināja mērķtiecīgi doties uz Čalpas vārtiem, taču vārtsargs bez lielām problēmām briesmas novērsa. Trīs minūtes pirms mača beigām ar precīzu plaukstas metienu mača gala rezultātu uzstādīja Deivids Sarkanis - 8:1.

Vārti: 04:12 Lavrovs (Sprukts) 0:1, 19:17 Lavrovs (Sprukts, Zeltiņš) 0:2, 22:46 Gipters (Sprukts, Zolmanis, vair.) 0:3, 29:42 Cipulis (Gricinskis) 0:4, 33:38 Zolmanis (Cipulis, vair.) 0:5, 35:47 Ļalka (vair.) 1:5, 39:27 Gricinskis (Cipulis) 1:6, 42:30 Cipulis (Bluks, vair.) 1:7, 57:27 Sarkanis (Pečura) 1:8Soda minūtes: 10:6Vārtsargi: Bogdans Djačenko - Uldis Čalpa