22.10.2017. 20:13

Latvijas čempionvienība „Kurbads” turnīra pēdējo spēli ar Igaunijas klubu „Narva PSK” aizvadīja jau turnīra uzvarētājas statusā un ceļazīme sacensību nākamajā kārtā rīdziniekiem jau bija kabatā. Jau spēles trešajā minūtē „Kurbads” palika skaitliskajā mazākumā pēc Deivida Sarkaņa noraidījuma. Divas sekundes pēc Sarkaņa atgriešanās laukumā igauņi atklāja rezultātu, kad „Kurbada” vārtsargu Nilu Grīnfogelu ar metienu no iemetiena punkta pārspēja Aleksandrs Kuzņecovs, izvirzot Narvas klubu vadībā (1:0).

Trešdaļas turpinājumā „Kurbads” spēlēja aktīvāk, ilgi kavējoties sāncenšu zonā un traucējot pretinieku vārtsargu Anatoliju Sizovu, taču patiesi bīstamo situāciju izveidot neizdevās un pēc pirmajām 20 minūtēm Latvijas čempioni atradās iedzinējos.

Spēles otrā trešdaļa arī iesākās ar nominālo laukuma saimnieku spiedienu un ceturtajā minūtē izdevās panākt izlīdzinājumu. Jāņa Sprukta diagonālo piespēli vārtu guvumā pārvērta Sandis Zolmanis, panākot 1:1. Nedaudz vēlāk „Kurbads” saņēma skaitlisko vairākumu, kas sekmēja spiedienu uz igauņu vārtiem, taču izvirzīties vadībā neizdevās. Trešdaļas turpinājumā iniciatīva piederēja „Kurbada” hokejistiem (vārtu attiecība otrajās 20 minūtēs 15:4 Latvijas čempionu labā), divas reizes igauņus no vārtu zaudējuma glāba vārtu konstrukcija, taču rezultāts otrajā trešdaļā nemainījās – 1:1.

Spēles trešajā trešdaļā „Kurbads” turpināja uzbrukt, bet „Narva PSK” ļoti aktīvi un prasmīgi aizsargājās, neļaujot reāli apdraudēt savus vārtus. Trešdaļas vidū Latvijas klubam beidzot izdevās izvirzīties vadībā, kad mērķi sasniedza komandas kapteiņa Toma Bluka lielisks metiens no distances (1:2). Sekoja virkne noraidījumu abu komandu rindās, taču rezultāts nemainījās. „Kurbads” turpināja uzbrukt un veidot bīstamus momentus. Vārti gan vairs netika gūti un „Kurbads” tika pie trešās uzvaras trijās spēlēs un pirmo vietu.

Turnīra pēdējās dienas otrajā spēlē Polijas klubs „GKS Tychy” ar 4:2 pārspēja ukraiņu „Donbass”, turnīrā izcīnot otro vietu. Poļi jau pirmajā trešdaļā izvirzījās vadībā ar 3:0, taču pamatlaika vidū viņu pārsvars bija vairs tikai minimāls (3:2). Tikai 15 sekundes pirms pamatlaika beigām poļi skaitliskajā mazākumā ar metienu tukšajos vārtos pielika mačam punktu (4:2).

Par turnīra labākajiem spēlētājiem tika atzīti „Kurbada” pārstāvji. Par labāko vārtsargu tika atzīts Uldis Čalpa, labākā aizsarga balvu saņēma Renārs Valters, savukārt par labāko uzbrucēju atzina Mārtiņu Cipuli.

„Kurbads”, uzvarot turnīrā, iekļuva IIHF Kontinentālā kausa izcīņas trešajā kārtā. Tajā uzvarētāju jau gaida Dānijas klubs „Rungsted Ishockey”, latviešu vārtsarga Ervīna Muštukova pārstāvētā Šefildas „Steelers” no Lielbritānijas, kā arī Minskas „Yunost” no Baltkrievijas. Turnīrs notiks Dānijā no 17. līdz 19.novembrim.

Vārti: 04:13 Kuzņecovs (Svarogins) 1:0, 23:19 Zolmanis (Sprukts, Valters) 1:1, 49:08 Bluks (Cipulis) 1:2.Soda minūtes: 12:8.Metieni: 14:39.Vārtsargi: Anatolijs Sizovs (59:50-60:00 tukši vārti) – Nils Grīnfogels.

Izmantotie resursi:Second Round - Group B - CCB - International...

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933