20.01.2016. 00:20
Latvijas futbolists Antons Kurakins šodien nospēlēja pilnu maču „Hamilton” komandas sastāvā Skotijas Premjerlīgā, tiesa, ļoti neveiksmīgu, jo viņa komanda ar 1:8 zaudēja slavenajai Glāzgovas „Celtic”.

Antons Kurakins pēc vienas spēles izlaišanas traumas dēļ atgriezās ierindā nedēļas nogalē, kad viņa pārstāvētā „Hamilton” spēlēja 0:0 pret „St. Johnstone” vienību. Tas „Hamilton” vienībai bija jau astotais neuzvarētais mačs pēc kārtas (šajā sērijā divi neizšķirti), un šo neveiksmju sēriju neizdevās pārtraukt arī šodien viesos pret „Celtic”.

Kurakina komanda jau ceturtajā minūtē ielaida pirmos vārtus, bet desmitajā minūtē rezultāts bija 3:0 „Celtic” labā. Pirmajā puslaikā Glāzgovas slavenā komanda nokārtoja arī 5:0, bet otrā puslaika sākumā minūtes intervālā tika zaudēti vēl divi vārti un jau 0:7. „Hamilton” izdevās gūt goda vārtus, taču sekoja arī astoto vārtu zaudējums un beigās katastrofāls 1:8.

Tā ir „Celtic” lielākā uzvara kopš 2010. gada 9:0 pār „Aberdeen”, kā arī visu laiku lielākā uzvara Skotijas Premjerlīgā. Tiesa, „visu laiku” šoreiz nozīmē tikai trīs gadus, jo Skotijas Premjerlīgā tās pašreizējā izskatā izveidota vien 2013. gadā.

BBC spēles aprakstā ļoti asi kritizēta „Hamilton” aizsardzība (tātad arī Kurakins), kas bijusi viegls mērķis „Celtic” uzbrucējiem, savukārt „Hamilton” vārtsargs nosaukts ne tikai par labāko futbolistu komandā, bet arī vienīgo, kas vismaz kaut ko darījis laukumā. Tiek arī uzsvērts, ka ja „Celtic” izšķērdība, gala rezultāts varēja būt vēl drausmīgāks, proti, Glāzgovai bija vismaz 14 teicamas vārtu gūšanas iespējas.

Ar 52 punktiem „Celtic” ir Skotijas līdere, tagad par sešiem apsteidzot „Aberdeen”. Savukārt Kurakina un „Hamilton” veiksmīgais sezonas sākums ieslīdzis pagātnē, un komanda šobrīd ir desmitajā vietā 12 komandu konkurencē.

Izmantotie resursi:BBC - Homepage