20.12.2015. 19:32
Čehijas hokeja izlase izcīnīja otro uzvaru Pirmā kanāla kausa izcīņā, ar rezultātu 4:2 pārspējot turnīra saimnieci Krieviju, kas vakar ar 8:1 sabradāja somus. Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievija pēc sev nelabvēlīgā Zviedrijas un Somijas spēles iznākuma (pēcspēles metienos 2:1) palika pēdējā vietā, kamēr turnīrā triumfēja Čehija, bet otrā vieta zviedriem.

Rezultāts tika atklāts sestajā minūtē, kad mājinieki kļūdījās aiz saviem vārtiem un Petrs Koukals no aizvārtes atrada Tomāšu Vincouru (1:0). Krievijai otrās trešdaļas sākumā īsā laikā izdevās ne tikai atspēlēties, bet arī pārņemt vadību. Vispirms 23. minūtē skaisti tika izspēlēts pretuzbrukums divatā pret trijiem un precīzi meta Vladislavs Kartajevs (1:1), bet 26. minūtē Viktors Antipins no iemetiena apļa panāca 2:1.

Čehi gan ļoti ātri atspēlējās un otro trešdaļu jau pabeidza ar divu vārtu pārsvaru. 28. minūtē Milans Gulašs pretuzbrukumā filigrāni apspēlēja aizsargu un vārtu priekšā piespēlēja Tomāšam Kundrātekam (2:2), 35. minūtē Martins Zatjovičs vairākumā no asa leņķa precīzi meta zem pārliktņa (3:2), savukārt 40. minūtē ofensīvu noslēdza Rihards Jarūšeks, kurš tika pie iespējas izdarīt atkārtotu metienu un no distances pārspēja Alekseju Muriginu (4:2).

Pirmā kanāla kausa izcīņas noslēdzošajā un arī izšķirošajā spēlē tikās Zviedrijas un Somijas izlases, kurām abām līdz tam bija pa vienai uzvarai. Spēles rezultāts netika atklāts līdz pat otrā perioda izskaņai, lai gan somiem bija četras iespējas vairākumā, uz brīdi arī piecatā pret trim. Zviedrija 40. minūtē izmantoja savu otro vairākumu, kad precīzi meta Lukass Valmarks, taču ilgi pēc pārtraukuma vadību neizdevās saglabāt – 46. minūtē Jonass Enlunds panāca 1:1.

Vairāk vārti netika gūti ne atlikušajās pamatlaika minūtēs, ne papildlaikā, un uzvarētāju noteica pēcspēles metienu sērija. Tajā labāki bija zviedri, uzvarot ar 2:1 un iegūstot otro vietu šajā turnīrā. Līdz ar to Čehijas pirmo vietu vairs neviens neapdraudēja, bet somu izcīnītais punkts nozīmēja Krievijas palikšanu ceturtajā, pēdējā vietā, kas noticis pirmo reizi Pirmā kanāla kausa izcīņas vēsturē. Ar šādu nosaukums šis četru izlašu turnīrs tiek izspēlēts kopš 2006. gada.