17.10.2015. 18:30
"TTT Rīga" basketbolistes sestdien, 17. oktobrī, pēdējās trīs minūtēs veica 14:1 izrāvienu un uzvarēja Igaunijas čempiones "1182 Tallinn" ar rezultātu 83:66. Nākamajā spēlē 25. oktobrī TTT viesos sacentīsies pret Tallinas Universitāti.

TTT Rīga: Kārtere, Krastiņa, Priede, Mena, Meļņika1182: Pībura, Pū, Poka, Kostera, Viginsa

Igaunijas čempiones demonstrēja agresīvāku spēli nekā Austrumeiropas līgas pirmajā posmā, pirmajā ceturtdaļā regulāri kavējot rīdziniecēm izdarīt brīvus metienus. Pateicoties Pirgitas Pū uzņēmībai, “1182 Tallinn” vairākas reizes izlīdzināja rezultātu un astoņas minūtes turējās blakus. Ievas Kūlītes un Lienes Priedes tālmetieni ļāva veikt pirmo izrāvienu, bet pēdējā uzbrukumā tallinietes pielietoja tik ciešu segšanu, ka pie metiena tikt neizdevās – 18:13.

Pārsvaru nostiprināt kavēja Tallinas komandas blīvā aizsardzība soda laukumā. Centra spēlētājām radās grūtības ar bumbas saņemšanu, bet tālmetieni nekrita. Līdz pārtraukumam TTT realizēja tikai 3 no 15 trīspunktu metieniem, kamēr aizsardzībā nekādi neizdevās tikt galā ar Šakindu Viginsu. Pārtraukumā joprojām piecu punktu pārsvars – 36:31.

Trešās ceturtdaļas pirmajās sešās minūtē Mailisa Poka, Annika Kostera un Pirgita Pū iemeta piecus tālmetienus, divas reizes samazinot TTT pārsvaru līdz minimumam (42:41 un 50:49). Neatlaidīgā Pū izvirzīja tallinietes vadībā, bet nākamajā kontrolē Viginsa izcīnīja bumbu uzbrukumā un guva otrās iespējas punktus – 50:53. Veideres un Eibeles uzņemšanās izlīdzināja rezultātu – 53:53. Nākamajā uzbrukumā Veidere pārcentās, pēc sitiena ar elkoni saņemot nevajadzīgu uzbrukuma piezīmi. Viginsa vēlreiz izvirzīja viešņas vadībā, bet Krastiņas divi punkti ar sodu groza apakšā un Kūlītes pēdējo sekunžu metiens ļāva atjaunot plus trīs – 58:55.

Centieni saglabāt agresivitāti deva augļus. Pretinieču garās spēlētājas sāka pagurt, kamēr Ieva Kūlīte un Zenta Meļņika sāka izmantot iespējas groza apakšā – 64:59. Nākamajā uzbrukumā Ieva Krastiņa iemeta svarīgu tālmetienu, bet Kristena Mena garāmgājienā tika līdz groza apakšai – 69:59. Sekoja divi 6:0 izrāvieni, vispirms Tallinai, tad Rīgai. TTT garās spēlētājas turpināja izpausties groza apakšā, pēc Zentas Meļņikas metiena atjaunojot 10 punktu pārsvaru – 75:65. Izskaņā Igaunijas čempiones vairāk neguva punktus no spēles, bet izsaukuma zīmi cīņai pielika Sigitas Džarcānes pēdējās sekundes metiens – 83:66!

TTT Rīga – 1182 Tallinn 83:66 (18:13, 18:18, 22:24, 25:11)TTT Rīga: Mena 19 (7ab, 5rp), Meļņika 18 (7ab, 5rp), Kūlīte 13 (10ab), Krastiņa 10 (7ab), Kārtere 8 (6rp), Eibele 6 (5rp), Priede 3, Veidere 2, Eglīte 2, Džarcāne 2, Aizsila, Puriņa.1182 Tallinn: Viginsa 22 (12ab), Pū 18, Poka 12 (7ab), Kostera 8, Pībura 6 (4rp), Māringa, Rozenfelda, Perva, Mesila-Kārmana; Tamara, Poldmā, Rūsalu.Tiesneši: Mareks Voļskis, Einārs Tukišs.

Metieni no spēles: 34/75 vs 27/642p: 30/56 vs 22/493p: 4/19 vs 5/151p: 11/16 vs 7/10AB: 51 (22/29) vs 30 (8/22)RP: 27 vs 14Kļ.: 8 vs 7PB: 6 vs 3BM: 2 vs 4Personiskās piezīmes: 12 vs 20

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230