26.06.2016. 11:05
Sestdien Priekuļos tika aizvadīts Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā grupas braucienā jauniešiem, junioriem un elites sievietēm. 33 grādu lielajā karstumā junioru grupā uzvarēja “Tandēms/ Kuldīga/ MSĢ” sportists Mārcis Kalniņš, jauniešu konkurencē, nepārspēts bija “Kuldīga/ MSĢ” braucējs Arvis Rendors, bet sieviešu elites grupā čempiones kreklu saņēma mūsu profesionālā velosportiste Lija Laizāne.

2016. gada Latvijas čempionāts pēc Jāņiem turpinājās Priekuļos. Lielajā svelmē, karstumam sasniedzot pat + 33 grādus pēc celsija, par čempiona tituliem grupas braucienā cīnījās labākiem jauniešu, junioru un elites sieviešu grupu sportisti no dažādiem Latvijas reģioniem.

Junioru grupā sportisti sacentās 110 kilometru garajā distancē, kas tika sadalīta sešos apļos. Katrā aplī bija jāpievar vairāki gari kāpumi, kas no braucējiem prasīja ļoti daudz spēka un enerģijas. Distances vidusdaļā grupa sadalījās divās mazākās grupiņās. Tuvojoties sacensību otrajai daļai vadībā izvirzījās “Tandēms/ Kuldīga/ MSĢ” braucējs Mārcis Kalniņš un “RRS Alfa/ MSĢ” pārstāvis Juliāns Isajevs. Priekšpēdējā aplī, veicot varenu izrāvienu, viņiem pievienojās Kalniņa komandas biedrs Kristaps Pelčers. Uzvarētāja liktenis izšķīrās pēdējā aplī, kad Kalniņš veica izrāvienu. Uzņemto tempu vairs neizturēja Isajevs, tādējādi līderos bija Kalniņš un Pelčers.

Abi kopā sasniedza finiša taisni, bet par Latvijas čempionu kļuva Mārcis Kalniņš. Treneru Jāņa Veides un Mareka Maļinovska audzēknis finišēja pēc 3 stundām 10 minūtēm un 34 sekundēm. Divas sekundes vēlāk finišēja Kristaps Pelčers, kuram sudraba godalga. Trešais tikmēr bija Juliāns Isajevs, uzvarētājam zaudējot 1 minūti un 31 sekundi. Labāko sešiniekā ierindojās arī Kristofers Bindemanis, Aleksandrs Kulakovs un Deniss Trofimovs.

Sieviešu elitē 110 kilometru garajā trasē kopā ar junioriem devās trīs sportistes – Lija Laizāne, Endija Rutule un Madara Fūrmane. Smago pārbaudījumu paveica Laizāne, kura pārliecinoši turējās kopā ar junioru vadošajiem braucējiem. Viņas laiks trasē bija 3 stundas 17 minūtes un 10 sekundes. Otro gadu pēc kārtas rīdziniecei, kura atgriezusies Itālijas komandā “Aromitalia Vaiano Fondriest”, Latvijas čempiones tituls.

Spraiga un aizraujoša cīņa 74 kilometru garajā distancē ritēja jauniešu grupas braucienā. Distances laikā vadošā grupa turējās kopā. Vidusdaļā atrāvienu veica “RRS/ Purvciems” braucējs Pauls Rubenis, tomēr pēc veikta viena apļa konkurenti viņu panāca. Uzvaras liktenis izšķīrās pēdējā finiša taisnē, kur savu pārākumu apliecināja Arvis Rendors. Kuldīdznieks un Murjāņu sporta ģimnāzijas audzēknis finišēja pēc 2 stundām 16 minūtēm un 51 sekundes. Tāds pats laiks arī tuvākajiem sekotājiem. Otrais palika Rubenis, bet trešais Ķekavas novada sporta skolas audzēknis Elvijs Zommers.

Šobrīd norit elites grupas brauciena sacensības vīriešiem un U23 vecuma grupā.

Informāciju sagatavoja:Toms Markss,Latvijas Riteņbraukšanas federācijas preses sekretārs