27.12.2014. 20:35
Uzvaru savā otrajā prestižā Špenglera kausa izcīņas turnīra mačā sestdien izcīnīja Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētais Krievijas klubs Ufas «Salavat Julajev», kas ar 4:3 (2:1, 2:1, 0:1) pārspēja Somijas komandu Helsinku «Jokerit».

Kulda šajā mačā izcēlās ar noraidījumu trešās trešdaļas izskaņā, kuru «Jokerit» komanda pārvārta gūtos vārtos, panākot cīņas gala rezultātu.

Cīņas gaitā «Salavat Julajev» komanda atspēlējās no atrašanās iedzinējos ar 0:1, gūstot trīs vārtus pēc kārtas. Vārtus Krievijas kluba labā guva Aleksejs Gluhovs, soms Anti Pīlstrems, kurš izcēlās divreiz, un viņa tautietis Tēmu Hartikainens.

Divus vārtus Helsinku komandas labā guva zviedrs Līnuss Ūmarks.

Šīs komandas spēlē «Torriani» apakšgrupā, kuras pirmajā mačā piektdien «Salavat Julajev» ar 2:3 piekāpās pašreizējiem sacensību čempioniem Ženēvas «Servette» no Šveices. Somu un šveiciešu klubi savā starpā tiksies svētdien.

Tikmēr «Cattini» apakšgrupā spēkojas turnīra saimnieki «Davos», Horvātijas klubs Zagrebas «Medevščak» un Kanādas komanda, kas komplektēta no Eiropā spēlējošajiem šīs valsts hokejistiem. Pirmajā mačā piektdien «Davos» ar 2:1 uzvarēja Kanādas izlasi, sestdien ar kanādiešiem tiksies «Medevščak» komanda, bet svētdien gaidāms duelis starp «Davos» un Zagrebas klubu.

Pēc grupu turnīra katras apakšgrupas uzvarētāji automātiski iekļūs pusfinālā, bet atlikušās četras komandas sacentīsies ceturtdaļfinālā. Sacensības ilgs līdz 31.decembrim.

Pirmoreiz turnīrā startē trīs Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubi.

Pērn par Špenglera kausa ieguvēju «Servette» sastāvā kļuva latviešu uzbrucējs Kaspars Daugaviņš.

Šveicē notiekošā Špenglera kausa izcīņa notiek kopš 1923.gada, un tas ir otrais vecākais starptautiskais klubu turnīrs pasaulē aiz Nacionālās hokeja līgas (NHL).

Špenglera kausa izcīņā neviena KHL komanda nav triumfējusi kopš 2010.gada, kad to paveica Sanktpēterburgas SKA. Gadu vēlāk turnīrā piedalījās arī Latvijas vienība Rīgas «Dinamo», turnīru noslēdzot otrajā vietā.