28.02.2014. 17:54
Ar rezultatīvām piespēlēm Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačos piektdien izcēlās Latvijas izlases aizsargs Artūrs Kulda un latviešu izcelsmes uzbrucējs Ainārs Podziņš.

Kulda piektdien ar rezultatīvu piespēli palīdzēja Ufas Salavat Julajev savā laukumā ar 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) pieveikt Kazaņas Ak Bars komandu.

Vienīgie vārti mačā tika gūti 42.minūtē, kad pēc Kuldas piespēles izcēlās Tēmu Hartikainens.

Kulda šoreiz laukumā pavadīja 22 minūtes un 32 sekundes, kas bija ilgākais spēles laiks komandā. Latvijas hokejists pa šo laiku nopelnīja divas soda minūtes par pretinieka turēšanu ar nūju, veica vienu metienu pa vārtiem un trīs reizes pielietoja spēka paņēmienu.

Tikmēr Podziņa pārstāvētā Podoļskas Vitjaz ar 2:3 (1:1, 0:1 1:1) izbraukumā atzina Čeļabinskas Traktor pārākumu.

Podziņš ar rezultatīvu piespēli izcēlās otro vārtu guvumā, palīdzot zviedru aizsargam Matīasam Porselandam 43.minūtē izlīdzināt rezultātu 2:2. Tomēr mača izskaņā Traktor somu leģionārs Petri Kontiola guva uzvaras vārtus.

Podziņš šajā mačā laukumā pavadīja astoņas minūtes un 37 sekundes, veicot vienu metienu pa pretinieku vārtiem.

Latvijas izcelsmes uzbrucējs šosezon deviņos mačos atzīmējies ar divām rezultatīvām piespēlēm.

Tikmēr divu līgas smagsvaru duelī uzbrucēja Mārtiņa Karsuma pārstāvētā Maskavas Dinamo komanda, ko vada Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš, pēcspēles metienu sērijā izbraukumā ar 0:1 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:1) piekāpās Magņitogorskas Metallurg komandai.

Uzvaras "bullīti" realizēja Deniss Zaripovs.

Taču par spīti zaudējumam Maskavas klubs triumfējis KHL regulārajā turnīrā, izslēgšanas spēlēs garantējot sev mājas spēļu priekšrocības.

Karsums šajā mačā laukumā pavadīja 16 minūtes un 55 sekundes, divas reizes apdraudot Metallurg vārtus. Tāpat latvieša rēķinā divas soda minūtes par sitienu ar nūju.

KHL Rietumu konferences kopvērtējuma līderei Maskavas Dinamo tagad ir 109 punkti 52 spēlēs, kas ļauj par desmit punktiem apsteigt Sanktpēterburgas SKA, taču jau kļuvusi sāncenšiem neaizsniedzama.

93 punkti 51 cīņā ir Čehijas klubam Prāgas Lev, bet pa 90 punktiem ir aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētajai Ukrainas komandai Doņeckas Donbass un Latvijas komandai Rīgas Dinamo.

Savukārt Vitjaz ar 58 punktiem 52 spēlēs ir konferences 12.vietā un vairs nepretendē uz iekļūšanu izslēgšanas cīņās.

Tikmēr Austrumu konferences līdere ar 102 punktiem 52 spēlēs joprojām ir Magņitogorskas Metallurg komanda, kas par astoņiem punktiem apsteidz Kazahstānas vienību Astanas Baris, bet Salavat Julajev tagad ir 91 punkts, savukārt par trim mazāk ir Ņižņijnovgorodas Torpedo kontā, ko vada Latvijas speciālists Pēteris Skudra, kas vienībām dod attiecīgi ceturto un piekto vietu.