27.01.2014. 19:25
Latvijas izlases aizsargs Artūrs Kulda pirmdien izcēlās ar rezultatīvu piespēli Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā, kaldinot Ufas "Salavat Julajev" uzvaru izbraukumā ar 4:3 (1:1, 1:0, 1:2, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pār savu pērnās sezonas vienību Novosibirskas "Sibirj".

Kulda ar rezultatīvu piespēli izcēlās mača 34.minūtē, kad palīdzēja Aleksejam Gluhovam pirmo reizi cīņā izvirzīt vadībā "Salavat Julajev" vienību, tobrīd panākot 2:1. Ufas vienībai trešās trešdaļas sākumā izdevās izvirzīties vadībā arī ar 3:1, taču "Sibirj" aizsargs Jegors Martinovs vēlāk samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet nedaudz vairāk kā divas minūtes līdz pamatlaika beigām Aleksandrs Kutuzovs arī izlīdzināja cīņas rezultātu.

Pagarinājumā neviena no komandām nespēja atslēgt pretinieku vārtus, bet uzvaras vārtus "Salavat Julajev" labā pēcspēles metienu sērijā guva Igors Mirnovs.

Kulda šoreiz laukumā pavadīja 22 minūtes un vienu sekundi, kas bija trešais ilgākais spēles laiks Ufas komandā. Šajā laikā Latvijas hokejists izdarīja vienu metienu, vienu reizi bloķēja pretinieka raidījumu un veica četrus spēka paņēmienus.

Kā zināms, Kuldam iepriekšējā sezona bija pirmā KHL un to viņš aizvadīja tieši "Sibirj" vienībā.

Jau vēstīts, ka Kulda pārstāvēs Latvijas izlasi gaidāmajās Soču olimpiskajās spēlēs.

KHL Austrumu konferences kopvērtējumā "Salavat Julajev" ar 49 spēlēs iekrātiem 86 punktiem ieņem piekto vietu. Tikpat punktu ir arī pēdējā laikā ļoti sekmīgi spēlējošajai ceturtajā vietā esošajai Ņižņijnovgorodas "Torpedo", ko vada latviešu speciālists Pēteris Skudra un kura otrdien uzņems Latvijas komandu Rīgas "Dinamo".

Šajā KHL sezonā spēlē 28 komandas, kas sadalītas četrās divīzijās, pa septiņiem klubiem katrā. Katra komanda KHL regulārajā čempionātā aizvadīs 54 spēles - divas spēles (pa vienai savā laukumā un izbraukumā) ar katru līgas komandu.

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļūs Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpinās Cerību kausā, ko pērn ieguva Rīgas "Dinamo".