21.02.2017. 21:20

Latviešu aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā Helsinku „Jokerit” sērijas pirmajā mačā pret Maskavas CSKA cieta zaudējumu ar 2:4. „Jokerit” maču sāka ar aktīvu spēka spēli, cenšoties pretoties Rietumu konferences uzvarētājiem, tomēr jau trešajā minūtē CSKA hokejistu spiediens vainagojās ar panākumu, kad Bogdans Kiseļevičs realizēja skaitlisko vairākumu. Savukārt jau septītajā minūtē CSKA pārsvaru dubultoja, vārtus gūstot Gregam Skotam. Otrajā periodā „Jokerit” arvien biežāk apdraudēja pretinieku cietoksni un spēles 33. minūtē vienus vārtus atguva. Rezultatīvi piespēlējot Artūram Kludam, 2:1 panāca Anti Pilstrēms.

Otrās trešdaļas beigās maskaviešu guva trešos vārtus, otro reizi spēlē izceļoties Kiseļevičam. Trešā perioda vidū „Jokerit” komandai bija iespēja samazināt deficītu, kad uz CSKA vārtiem tika nozīmēts soda metiens. Iespēju garām palaida Tommi Huhtala, kurš zaudēja duelī vārtsargam Iļjam Sorokinam. Taču sešas minūtes pirms pamatlaika beigām somi vienus vārtus atguva, izceļoties Villem Lajunenam. Viesu centieni glābt spēli galotnē ar panākumiem nevainagojās un Vladimirs Žarkovs raidīja ripu tukšajos „Jokerit” vārtos, nodrošinot CSKA uzvaru ar 4:2.

Kulda laukumā pavadīja 15 minūtes un 35 sekundes, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli,saņēma vienu divminūšu noraidījumu, bloķēja vienu pretinieku metienu un veica četrus spēka paņēmienus.

Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Sanktpēterburgas SKA sēriju uzsāka ar uzvaru pār izslēgšanas turnīru debitanti Podoļskas „Vityaz”. Neskatoties uz lielu pārsvaru, pirmajā trešdaļā Sanktpēterburgas vienība guva tikai vienus vārtus, pašā trešdaļas izskaņā precīzi metot Antonam Belovam. Cīņas raksturs nemainījās arī otrajā trešdaļā, bet lieliski „Vityaz” vārtos darbojās Hari Sateri. Otrās trešdaļas vidū „Vitjaz” izdevās panākt 1:1, kad Aleksejs Makejevs, neapstrādājot ripu, raidīja to SKA vārtos. Līdzsvars nesaglabājās ilgi, jo četras minūtes vēlāk Ņikita Gusevs realizēja skaitlisko vairākumu, no jauna izvirzot SKA vadībā. Pašā trešās trešdaļas izskaņā mājinieki guva trešos vārtus, precīzs bija Jevgeņijs Dadonovs. Atlikušajā laikā rezultāts nemainījās un SKA svinēja uzvaru ar 3:1.

Jaroslavļas „Lokomotiv” un Minskas „Dynamo” vienību cīņā rezultāts pirmajās divās trešdaļās netika atklāts. Laukuma saimnieki uzbruka vairāk, bet viesi pacietīgi spēlēja aizsardzībā, gaidot iespējas pretuzbrukumā. Minskiešu cietoksnis krita vien mača 45. minūtē, kad vārtsargs Bens Skrivens kapitulēja pēc Jegora Korškova raidījuma. Četras minūtes vēlāk „Lokomotiv” pārsvaru dubultoja Petri Kontiola. Lai gan nepilnas deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām Mets Elisons vienus vārtiem minskiešiem atguva, „Lokomotiv” uzvaru ar 2:1 nosargāja, sēriju sākot ar smagu panākumu.

Izmantotie resursi:Хоккей – Континентальная Хоккейная Лига –...

Vieglatlētikas klubs Viļāni, biedrība Kultūras laukums 9, Viļāni, Viļānu n., LV-4650