01.11.2013. 20:38
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) šodienas mačā Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētais Ufas "Salavat Julajev" izbraukumā piekāpās Austrumu konferences topklubam Astanas "Barys" (2:3).

Kazahstānas galvaspilsētā Astanā mājinieki pirmajā periodā dominēja un ieguva divu vārtu pārsvaru (2:0). Otrajā trešdaļā aktīvāki bija viesi no Baškortostānas galvaspilsētas. Mača otrajā nogrieznī ufiešiem bija vajadzīgas nepilnas piecas minūtes, lai panāktu izlīdzinājumu (2:2).

Noslēguma perioda sākumā Astanas amerikāņu snaiperis Brendons Bočenskis guva savu otros vārtus šajā mačā un izvirzīja kazahu vienību vadībā (3:2). Turpinājumā ritēja līdzīga cīņa, uz perioda beigām viesi gan sasparojās, tomēr rezultāts nemainījās.

Šajā mačā Artūrs Kulda laukumā bija 22:44 minūtes (lielākais rādītājs komandā) un izpildīja divus metienu pa vārtiem. "Salavat Julajev" saglabā ceturto vietu Austrumu konferencē, bet "Barys" pakāpjas uz pirmo pozīciju.

Citā spēlē Jaroslavļas "Lokomotiv" mājās atzina Maskavas CSKA pārākumu - 1:3. "Lokomtiv" jau trešajā minūtē izvirzījās vadībā, kad Aleksejs Kručiņins atlēkušo ripu ieradīja tuvajā vārtu stūrī (1:0). 17.minūtē "Lokomotiv" zaudēja ripu savā zonā, un Ilari Filpula pēc teicamas izspēles no vārtu priekšas panāca izlīdzinājumu (1:1).

Otrās trešdaļas pašā sākumā mājinieks Iļja Gorohovs par asu spēli pie apmales saņēma 5+20 minūtes, savukārt otrās trešdaļas izskaņā CSKA uzbrucējs Igors Grigorenko nerealizēja soda metienu. Trešās trešdaļas pirmajā pusē CSKA beidzot nosvēra svaru kausus savā labā - vispirms Sergejs Širokovs 42.minūtē bija precīzs pretuzbrukumā, bet Mihails Naumenkovs 47.minūtē no tuvas distances realizēja vairākumu (3:1).

Miķelis Rēdlihs mājiniekiem uz ledus pavadīja 10 minūtes un 18 sekundes, izdarīja vienu metienu un zaudēja vienā iemetienā. Savukārt Doņeckas "Donbass" ar 1:2 mājās zaudēja Novosibirskas "Sibir". Oskars Bārtulis uz ledus bija 24 minūtes un 34 sekundes, kas bija otrs lielākais laiks komandā. Bārtulis izdarīja vienu metienu pa vārtiem un nopelnīja vienu divu minūšu noraidījumu.

Tikmēr dienas pirmajā mačā Sibīrijas metropolē Omskā vietējais "Avangard" otrā perioda vidū ieguva četru vārtu handikapu un turpinājumā spēja noturēt vajadzīgo pārsvaru (4:2), neveiksmju vajātais Ņižņekamskas "Neftehimik" pēdējās piecpadsmit spēlēs piedzīvojis trīspadsmit zaudējumus.

Rietumsibīrijas pilsētā Hantimansijskā vietējā "Yugra" papildlaikā piekāpās Čeļabinskas "Traktor" (3:4). Čeļabinskiešu vienības latviešu uzbrucējs Lauris Dārziņš savainojuma dēļ nav kopā ar komandu šajā izbraukuma tūrē, kas noslēdzas šodien.

Urālu derbijā Jekaterinburgas "Avtomobilst" savā laukumā nenosargāja 4:1 vadību pret spēcīgo Magņitogorskas "Metallurg", tomēr spēja gūt virsroku pēcspēles metienos (5:4), izcīnot jau sesto uzvaru pēc kārtas un arvien stabilāk iekārtojoties Austrumu konferences astoņniekā. Šajā mačā Magņitkas triecienmaiņas dalībnieks Daniss Zaripovs guva trīs vārtus un nostiprināja savu līderpozīciju KHL rezultatīvāko spēlētāju sarakstā.

Izmantotie resursi:khl.ru