03.04.2014. 18:29
Šodien sākusies Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Austrumu konferences finālsērija, kurā savā starpā spēkojās Artūra Kuldas pārstāvētā Ufas "Salavat Julajev" un Magņitogorskas "Metallurg" vienība. Pirmajā spēlē "Metallurg" savā laukumā ar 3:2 apspēlēja Ufas komandu, izvirzoties vadībā sērijā ar 1-0.

Ceļš uz konferences finālu salīdzinoši vieglāks bija "Metallurg" hokejistiem, kuri četrās spēlēs tika galā ar Novosibirskas "Sibirj", kamēr "Salavat Julajev" vien sešās spēlēs pieveica Astanas "Barys". Neskatoties uz to, par izteiktu šīs sērijas favorīti nevar uzskatīt nevienu no komandām.

Pirmo spēli aktīvāk iesāka laukuma saimnieki, bet piektās minūtes sākumā "Salavat Julajev" hokejisti izvērsa ātro pretuzbrukumu. Antons Slepiševs izvēlējās mest pats, nepārspējot Vasīliju Košečkinu, bet pirmais pie atlēkušās ripas bija Deniss Hlistovs, atklājot mača rezultātu. Divas minūtes vēlāk mājinieki tika pie skaitliskā vairākuma. Viesi gandrīz izturēja mazākumu, bet Andreju Vasiļevski devītajā minūtē tomēr pārspēja Frensiss Parē (1:1).

Pāris minūtes vēlāk Viktors Antipins izgāja viens pret vienu ar Vasiļevski, bet izvirzīt "Metallurg" vadībā nespēja. Neilgi pēc tam aizturētā soda laikā "Salavat Julajev" hokejisti lieliski izspēlēja vairākumu, vārtus gūstot Tēmu Hartikainenam. Pirmais periods gan noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 2:2. Divas minūtes pirms tā beigām ātro pretuzbrukumu veica Bogdans Potjehins, kurš bija veiklāks par pretinieku aizsargu un meistarīgāks par vārtsargu.

Otrā perioda ievadā Ufas komandai izdevās iespiest mājiniekus to aizsardzības zonā, bet kāds bīstams moments gan nesekoja. Rezultāts mainījās septītās minūtes vidū, kad ripu vārtos raidīja marta mēneša labākais uzbrucējs Sergejs Mozjakins, pirmo reizi izvirzot vadībā "Metallurg" - 3:2. "Salavat Julajev" uzreiz varēja panākt neizšķirtu, bet meistarīgs vārtos bija Košečkins. Viesi bija ieguvuši iniciatīvu, tiesa, vienīgo bīstamo momentu radīja Igors Mironovs, kura mestā ripa lidoja tikai nedaudz garām vārtu stabam.

Trešo periodu ar vairākumu sāka "Salavat Julajev", bet rezultāts palika nemainīgs. Sekoja divas vairākuma iespējas arī "Metallurg" komandai, no kurām otro radīja Artūra Kuldas noraidījums. Ļoti tuvu vārtu guvumam 13. minūtē bija Ufas komanda, kad vienīgais glābējs bija Košečkins. Ar katru minūti "Metallurg" tuvojās uzvarai šajā spēlē, bet "Salavat Julajev" nedomāja padoties. Pusotru minūti līdz pamatlaika beigām vārtsargs tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, bet tas nemainīja situāciju. "Metallurg" uzvarēja pirmajā spēlē ar rezultātu 3:0 un izvirzījās vadībā sērijā līdz četrām uzvarām.

Artūrs Kulda, kā ierasts, pavadīja lielāko laiku uz ledus starp visiem hokejistiem - 24 minūtes un septiņas sekundes. Latvijas hokejists ar rezultativitātes punktiem un metieniem pa vārtiem neizcēlās, veica divus spēka paņēmienus un bloķēja vienu metienu, nopelnot arī divas soda minūtes.

Izmantotie resursi:KHL.RU - официальный сайт : Континентальная...