19.12.2012. 18:15

Izšķirošo pēcspēles metienu pirmajā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē pēc decembra izlašu pauzes trešdien realizēja Latvijas izlases aizsargs Artūrs Kulda, bet viņa pārstāvētā Novosibirskas Sibirj komanda savā laukumā ar 4:3 (0:1, 0:1, 3:1, 0:0, 1:0) uzvarēja Latvijas speciālistu Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto līgas čempionvienību Maskavas Dinamo.

Kulda maču aizvadīja savas komandas otrajā aizsargu pārī, nospēlēdams 24 minūtes un 44 sekundes, kas bija otrs lielākais spēles laiks komandā. Latvijas aizsargs spēles pamatlaikā ar rezultativitāti neizcēlās, taču realizēja izšķirošo pēcspēles metienu. Vēl Kulda spēles protokolā atzīmējās ar diviem metieniem pa pretinieku vārtiem.

Līdz ar šo vārtu guvumu Kulda tagad aizvadītajās 33 spēlēs izcēlies ar astoņiem vārtiem un četrām rezultatīvām piespēlēm.

Vēl trešās trešdaļas 19.minūtē rezultāts uz tablo rādīja 1:3, taču tad mājinieki guva divus vārtus 41 sekundes laikā un spēja panākt pagarinājumu. Tajā komandas uzvarētāju noskaidrot nespēja, tāpēc sekoja pēcspēles metienu sērija, kurā visus maskaviešu metienus atvairīja Novosibirskas vienības vārtsargs Džefs Glāss, bet Kulda bija vienīgais, kurš bija precīzs abu komandu rindās.

Uzvarētājiem šajā mačā ar gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli izcēlās somu hokejists Jori Lehtera.

Tikmēr Dinamo lielisku sniegumu atkal demonstrēja pirmā maiņa ar Aleksandru Ovečkinu, Niklasu Bekstrēmu un Leonīdu Komarovu ierindā. Ovečkins un Bekstrēms guva attiecīgi savas komandas pirmos un trešos vārtus, bet Komarovs rezultatīvi asistēja zviedru centra uzbrucējam trešo vārtu guvumā.