28.12.2015. 19:25
Latvijas hokeja aizsargs Artūrs Kulda pirmdien Špenglera kausa spēlē guva uzvaras vārtus, turklāt pārspēja tieši latviešu vārtsargu Elvi Merzļikinu.

Aizvadītajā mačā Kuldas pārstāvētā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Somijas vienība Helsinku «Jokerit» ar 6:4 (1:0, 2:4, 3:0) pārspēja Šveices vienību «Lugano», tomēr ar šādu zaudējumu Merzļikina komandai bija pietiekami, lai sasniegtu turnīra pusfinālu.

Vēl pēc otrās trešdaļas «Lugano» bija vadībā ar rezultātu 4:3, tomēr «Jokerit» vispirms panāca izlīdzinājumu, bet 46.minūtē Kulda iemeta uzvaras vārtus.

Huge shot by Artus Kulda and its 5-4 now for Jokerit. Maybe the goalie switch didn't pay off. — Steven Ellis (@StevenEllisNHL)

Kulda laukumā pavadīja 20 minūtes un 56 sekundes, kas bija ilgākais spēles laiks komandā, izceļoties ar diviem metieniem un pozitīvu lietderības koeficientu +2.

Savukārt Merzļikins laukumā bija trešajā trešdaļā, tomēr atvairīja tikai septiņus no desmit pretinieku raidījumiem.

Pirms tam sestdien «Lugano» ar 6:3 pārspēja Vācijas čempionus Manheimas «Adler», bet svētdien «Jokerit» zaudēja Manheimas komandai ar 3:5.

Līdz ar to «Torriani» grupas noslēgumā visām trim komandām bija pa trim punktiem, bet, pateicoties labākai vārtu attiecībai, pirmo vietu un automātisku ceļazīmi uz pusfinālu izcīnīja «Lugano». Savukārt «Jokerit» palika otrajā vietā apakšgrupā.

Tikmēr «Cattini» grupā vispirms Kanādas izlase ar 2:1 pieveica KHL vienību Jekaterinburgas «Avtomobilist», turpinājumā «Avtomobilist» ar 5:1 pārspēja turnīra saimnieci «Davos», bet noslēdzošais mačs risināsies vēlāk pirmdien.

Pēc grupu turnīra katras apakšgrupas uzvarētāji automātiski iekļūs pusfinālā, bet atlikušās četras komandas sacentīsies ceturtdaļfinālā. Sacensības ilgs līdz 31.decembrim.

Pērn par Špenglera kausa ieguvēju Ženēvas «Servette», turnīrā triumfējot otro gadu pēc kārtas. Šveices klubs finālā ar 3:0 pieveica Krievijas klubu Ufas «Salavat Julajev», kur toreiz spēlēja arī Kulda. Līdz ar to Latvijas aizsargs prestižajā Špenglera kausā piedalās jau otro gadu pēc kārtas.

Šveicē notiekošā Špenglera kausa izcīņa notiek kopš 1923.gada, un tas ir otrais vecākais starptautiskais klubu turnīrs pasaulē aiz Nacionālās hokeja līgas (NHL).

Pirms diviem gadiem par šī turnīra čempionu kļuva latvietis Kaspars Daugaviņš, kurš tobrīd pārstāvēja «Servette».

Špenglera kausa izcīņā neviena KHL komanda nav triumfējusi kopš 2010.gada, kad to paveica Sanktpēterburgas SKA. Gadu vēlāk turnīrā piedalījās arī Latvijas vienība Rīgas «Dinamo», turnīru noslēdzot otrajā vietā.