26.05.2014. 08:39
Latvijas hokeja uzbrucējs Edgars Kulda tika atzīts par prestižā Memoriālā kausa turnīra vērtīgāko spēlētāju, bet viņa pārstāvētā Rietumu hokeja līgas (WHL) čempionvienība Edmontonas "Oil Kings" svētdien ieguva galveno trofeju.Kulda kļuvis...

Kulda kļuvis par pirmo Latvijas hokejistu, kurš ieguvis šo kausu.

Turnīra finālspēlē Kulda guva vienus vārtus un veica divas rezultatīvas piespēles, bet "Oil Kings" ar 6:3 (1:2, 3:0, 2:1) uzvarēja Ontario Hokeja līgas (OHL) spēcīgāko klubu Gvelfas "Storm".

Vispirms Kulda otrās trešdaļas septītajā minūtē vairākumā izvirzīja komandu vadībā ar 3:2, bet trešdaļas 15.minūtē viņš piedalījās arī uzvaru nesošo vārtu guvumā. Uzbrucējs ar rezultatīvu piespēli piedalījās arī komandas piektajos gūtajos vārtos, kad trešās trešdaļas piektajā minūtē rezultāts kļuva 5:3.

Kulda maču pabeidza ar divām noraidījuma minūtēm un neitrālu lietderības koeficientu, kļūstot par spēles otro spožāko zvaigzni.

Piecās turnīra spēlēs uzbrucējs izcēlās ar četriem vārtiem un trim rezultatīvām piespēlēm, kas viņam ļāva iegūt turnīra vērtīgākā spēlētāja balvu. Tāpat Kulda tika iekļauts sacensību simboliskajā izlasē.

Memoriālajā kausā sacentās visu trīs Kanādas hokeja līgā (CHL) ietilpstošo līgu čempioni, kā arī turnīra saimnieki. Pirmajā spēlē "Oil Kings" ar rezultātu 2:5 zaudēja Valdoras "Foreurs" komandai, kas ir Kvebekas Junioru hokeja līgas (QMJHL) čempioni, bet otrajā mačā ar 5:2 pārspēja sacensību saimniekus Landonas "Knights", kas sacenšas OHL. Savukārt pēc tam Edmontonas klubs ar 3:4 piekāpās "Storm" vienībai.

Pēc šīm spēlēm automātisku vietu finālā bija nodrošinājuši "Storm", bet "Foreurs" un "Oil Kings" cīnījās pusfinālā. Tajā Kuldas klubs tika pie panākuma trešajā pagarinājumā ar 4:3.

Kā ziņots, "Oil Kings" komanda aizpagājušās nedēļas sākumā triumfēja WHL, finālsērijā ar 4-3 pārspējot pērnā gada līgas čempionus Portlendas "Winterhawks".

Regulārajā turnīrā Kulda 66 mačos guva 30 vārtus un izpildīja 30 rezultatīvas piespēles, bet izslēgšanas turnīrā viņš 21 cīņā savāca desmit vārtus un 12 rezultatīvas piespēles, kas deva desmito vietu rezultatīvāko spēlētāju sarakstā.

Līgas finālu "Oil Kings" komanda sasniedza trešo gadu pēc kārtas un tajā jau trešo reizi pēc kārtas cīnījās ar "Winterhawks", kam pērn Edmontonas klubs finālsērijā piekāpās ar 2-4.

Savukārt aizpērn "Oil Kings" hokejisti kļuva par WHL čempioniem, un toreiz vienību pārstāvēja cits latviešu uzbrucējs Kristiāns Pelšs, kurš pagājušajā vasarā traģiski noslīka. Pēc tam Memoriālajā kausā komanda ierindojās ceturtajā vietā.

"Oil Kings" komanda šo sezonu velta Pelša piemiņai, par sezonas devīzi izvirzot "Spēlē Pelša dēļ" ("Play for Pelssy"). Uzšuve ar šiem vārdiem rotā katra komandas hokejista spēles krekla iekšpusi, bet uz spēlētāju ķiverēm izvietota uzlīme ar Pelša numuru, iniciāļiem un Latvijas karogu.

Tāpat komandas ģērbtuvē pie sienas karājas uzbrucēja spēles krekls, bet vienības hokejisti neslēpj, ka šīs sezonas komandas sekmīgais sniegums ir veltīts tieši Pelšam.

E.Kulda ir Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas jaunākais brālis.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933