09.06.2015. 22:14
Vladimīrs Rūžička otrdien atkāpies no Čehijas hokeja izlases galvenā trenera amata, tam par iemeslu minot aprīlī klajā nākušo kukuļošanas skandālu.

  • Rīgas «Dinamo» atbrīvo čehu uzbrucēju Ružičku 2014. g. 11. augusts

Aprīlī Čehijas mediji vēstīja, ka Rūžička, strādājot Prāgas «Slavia» komandas jaunatnes sistēmā, 2012./2013.gada sezonā saņēmis 500 000 kronu (nedaudz zem 20 000 eiro) no kāda spēlētāja tēva. Tā kā lielāku lomu dēls nav ieguvis, naudas devējs pagājušā gada novembrī vēlreiz ticies ar Rūžičku, nofilmējot sarunu, kurā tiek runāts par iepriekš notikušo naudas pieņemšanu. Pēcāk šis materiāls tika izplatīts internetā.

Pats Rūžička pēc tam naudas pieņemšanu nenoliedza, tomēr uzsvēra, ka nauda nonākusi kluba kasē un izmantota sporta zāles remontam.

«Pēc notikušā skandāla esmu nolēmis atkāpties no amata,» otrdien pauda 52 gadus vecais Rūžička. «Nekad neesmu veicis neko nelegālu. Tāpēc turpināšu sevi aizstāvēt, lai mans vārds atkal kļūtu tīrs.»

Rūžička pats ir viens no «Slavia» komandas līdzīpašniekiem.

Rūžička Čehijas izlases galvenā trenera amatā atgriezās pēc pagājušā gada Soču olimpiskajām spēlēm, palīdzot Čehijas izlasei pasaules čempionātā Minskā izcīnīt ceturto vietu.

Savukārt šī gada pasaules čempionātā, kas norisinājās tieši Čehijā, šī izlase atkal bija ceturtā.

Pēc Soču olimpiskajām spēlēm no amata atkāpās Čehijas izlases galvenais treneris Aloiss Hadamčiks, jo Olimpiādē Čehija nepārvarēja ceturtdaļfināla barjeru, ierindojoties sestajā vietā.

Zīmīgi, ka Ružička jau iepriekš vadījis Čehijas valstsvienību no 2004. līdz 2005.gadam, kā arī no 2008. līdz 2010.gadam, kad viņu amatā nomainīja tieši Hadamčiks.

Galvenā trenera amatā Ružička ar Čehiju divreiz triumfējis pasaules čempionātā - 2005. un 2010.gadā, bet 2010.gada Vankūveras olimpiskajās spēlēs čehi viņa vadībā ierindojās septītajā pozīcijā.Vertikal-2017, SIA Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties