10.05.2014. 12:43
Pēc uzvaras pār "Ventspili" (82:69) Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas otrajā spēlē Rīgas VEF uzbrucējs Rihards Kuksiks un aizsargs Kristaps Pļavnieks atklāja, ka galvenā izmaiņa salīdzinot ar pirmo sērijas spēli, bijusi agresivitāte uzbrukumā.

"Enerģija," atšķirību savas komandas sniegumā starp pirmo un otro spēli vienā vārdā raksturoja Rīgas VEF uzbrucējs Rihards Kuksiks. "Sapratām, ka tādā veidā nevaram spēlēt. Pamainījām agresivitāti uzbrukumā. Neļāvām izpausties - pirmajā ļāvām, un viņi to izmantoja."

Arī pašam Rihardam izdevās krietni labāka spēle - nākot laukumā uz maiņu, 20 punkti (3p. 4/6) 20 minūtēs, piecas atlēkušās bumbas, divas pārtvertas bumbas. "Mums nav tik daudz spēlētāju. Lai mēs uzvarētu, katram ir jādod pienesums komandai punktos. Nepievēršu uzmanību tam, vai pretinieks kaut ko pamaina aizsardzībā, koncentrējos uz savu spēli. Vienkārši skatos spēli, lasu situācijas un, ja pretinieks dara vienu, es mēģinu darīt kaut ko citu savā labā."

"Jāatpūšas un jāņem spēle Ventspilī. Bez variantiem. Būs grūti, bet "play-off" spēlēs nekad nav viegli," komandas snieguma iedvesmots, apņēmību svētdien Ventspilī turpināt iesākto pauda Kuksiks, kuram šī ir pirmā Latvijas čempionāta finālsērija profesionāļa karjerā.

Septiņus gadus jaunākais Kristaps Pļavnieks finālsērijā laukumā devās jau pirms gada, vienā mačā pret "Ventspili" nospēlējot divarpus minūtes. Vakardienas mačā Kristapam jau bija nozīmīga loma VEF komandas rotācijā - 17 minūtes, seši punkti, trīs bumbas, divas rezultatīvas piespēles. "Ja treneris uzticas, tad kaut kas ir jādara. Paldies trenerim par to. Mēģinu izmantot katru iespēju un spēlēt, cik labi vien varu," savu sniegumu komentēja Pļavnieks, norādot, ka joprojām komandai ir vēl citas rezerves snieguma uzlabošanai.

"Gribējām spēlēt ļoti agresīvu aizsardzību. Pirmajā spēlē mums neiekrita metieni, šoreiz bija otrādi - uzbrukām ar labu precizitāti. Bet domāju, ka galvenais tomēr bija aizsardzība un agresivitāte," uzvaras atslēgu atklāja Pļavnieks. "Mainījām aizsardzības sistēmas, jo Ventspilī radās problēmas ar viņu garajiem. Domāju, ka šoreiz tikām galā diezgan labi."

"Treneris teica, ka vairāk jākustina bumba un jākustas bez bumbas, lai "Ventspilij" būtu grūtāk mūs segt un to arī izdarījām," uz akcentiem uzbrukumā norādīja Kristaps.

Betsafe.com Patiesā viedokļa spēle
BK Ventspils - VEF Rīga
11.51  22.45  Veic Betsafe likmi!
63% 0% 38%  
  Visas spēlesSemenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties