02.04.2015. 22:10
Ceturtdien, 2. aprīlī, turpinās cīņa par trīs atlikušajām ceļazīmēm uz Eirolīgas ceturtdaļfināliem. Ainara Bagatska, Artūra Štālberga un Oskara Ernšteina trenētais klubs "Nizhny Novgorod" savā laukumā neveiksmīgi aizvadīja trešo ceturtdaļu pret Malagas "Unicaja" basketbolistiem, priekšpēdējā kārtā zaudējot pēdējās izredzes tikt tālāk.

Spānijas grandi “Real Madrid” un “FC Barcelona” ceļazīmes uz izslēgšanas spēlēm rezervēja martā. Par atlikušajām trīs ceļazīmēm cīņu turpina Atēnu “Panathinaikos”, pašreizējie čempioni “Maccabi Tel Aviv” un “ALBA Berlin”. Grieķi un izraēlieši iekļūt nākamajā kārtā var jau šodien, kamēr vāciešiem tikai uzvara ļaus saglabāt cerības spēlēt astoņniekā.

Otrajā apakšgrupā situācija ir spraigāka. “Play-off” vietas garantētas Stambulas “Fenerbahce”, Maskavas CSKA un Pirejas “Olympiacos” komandām, savukārt uz pēdējo ceļazīmi pretendēja četri klubi.

Ainara Bagatska, Artūra Štālberga un Oskara Ernšteina trenētajai Ņižņijnovgorodai durvis uz izslēgšanas spēlēm varēja atvērt tikai pašu uzvaras apvienojumā ar “Anadolu Efes” un “Baskonia” zaudējumiem. Zaudējums ar rezultātu 75:94 atņēma pēdējās cerības. Labā ziņa ir tā, ka Augšvolgas klubs izredzes saglabāja līdz priekšpēdējai kārtai.

Ņižņiju iegāza pirmā un trešā ceturtdaļa. Minētajā laikā Spānijas ziemas čempioni – labākā komanda ACB līgas pirmajā aplī – uzbruka ar ļoti augstu metienu precizitāti, 20 minūtēs sametot 60 punktus. Tādas kanonādes rezultātā Malagas pārsvars pirms pēdējām desmit minūtēm sasniedza 26 punktus – 55:81. Tik lielu starpību pret Hoana Plazas komandu atspēlēt bija nereāli.

Rihards Kuksiks 14:17 minūtēs guva sešus punktus (2p 0/1, 3p 2/6), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, vienu reizi kļūdījās, pārķēra vienu bumbu un nopelnīja lietderības koeficientu 2.