19.03.2015. 21:48
Ainara Bagatska, Artūra Štālberga un Oskara Ernšteina trenētais basketbola klubs "Nizhny Novgorod" (3-8) ceturtdien, 19. martā, ievērojami samazināja cerības kvalificēties Eirolīgas izslēgšanas spēlēm. Izbraukumā Stambulā viesi pēdējās četrarpus minūtēs atspēlēja 15 no 18 punktiem, taču izskaņā atzina "Anadolu Efes" (5-6) pārākumu ar rezultātu 75:79.

Cīņas priekšvakarā “Anadolu Efes” nomentē pienāca labas ziņas. Ierindā atgriezās jaudīgais uzbrucējs Stefans Lasme. Kopā ar Milko Bjeļicu, Dario Šariču un grieķu uzbrucēju Stratosu Perperoglu viņi spēja kompensēt pamatcentra Nenada Krstiča prombūtni, radot pretsparu Artjomam Parahovskim.

Ročestija, Kuksika un Semjonova tālmetieni viesiem sākumā panāca septiņu punktu pārsvaru (7:14), taču puslaika turpinājumā ierunājās “Anadolu Efes” priekšējā līnija. Groza apakšā Dušana Ivkoviča vīriem izdevās radīt solīdu pārsvaru, pirmajā puslaikā realizējot vairāk nekā 70% metienu. Otrās ceturtdaļas beigās piecus punktus pēc kārtas guva Dario Šaričs, panākot savai komandai plus deviņi – 48:39.

Parahovska enerģija palīdzēja Ņižņijai pietuvoties piecu punktu attālumā, taču trešās ceturtdaļas turpinājumā rezultāts atsāka augt “Anadolu Efes” labā. Divdesmit devītajā minūtē mājinieki ieguva četrpadsmit punktu pārsvaru – 64:50. Ročestijs divus punktus atspēlēja, taču pirms ceturtās ceturtdaļas Bagatska vīri joprojām atradās neapskaužamā situācijā – 64:52.

Ročestija tālmetiens uz brīdi samazināja starpību zem desmit punktiem – 64:55. “Anadolu Efes” atbildēja ar sešiem punktiem pēc kārtas, Dontam Dreiperam noslēdzot ofensīvu ar “and one” – 70:55. Pusotru minūti vēlāk turku jaunā zvaigzne Cedi Osmans palielināja Stambulas kluba pārsvaru līdz 18 punktu atzīmei – 75:57.

Viesi atteicās padoties. Parahovska punkti ar sodu, Saveļjeva trāpījums un Mekela piecu punktu sērija divarpus minūtēs ļāva atspēlēt 10 punktus – 75:67. Izrāvienu pārtrauca Dreipera tālmetiens, 111 sekundes pirms pamatlaika beigām no jauna iedzenot Ņižņiju divciparu mīnusos – 78:67. Bagatska vīri atrada spēku vēl vienam 0:8 izrāvienam, kura laikā ar diviem punktiem, pārķertu bumbu un piespēli Parahovskim izcēlās Kuksiks – 78:75. Sekoja sods pret Birkanu, taču pretinieka pirmais brīvmetiens lidoja grozā – 79:75.

Rihards Kuksiks 25:06 minūtēs guva septiņus punktus (2p 1/1, 3p 1/1, 1p 2/2), izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, pārķēra divas bumbas, saņēma četras personiskās piezīmes, izprovocēja divus pārkāpumus, ieguva +/- rādītāju 2 un nopelnīja lietderības koeficientu 11.