20.01.2016. 23:22
Latvijas basketbolisti trešdien, 20. janvārī, spēlēja FIBA Eiropas kausa izcīņas "Last 32" turnīrā. Rihards Kuksiks nonāca uzvaras attālumā no iekļūšanas astotdaļfinālā, savukārt Dāvim Lejasmeieram palikušas tikai teorētiskas izredzes spēlēt izslēgšanas cīņās.

Zviedrijas čempionāta līderi “Sodertalje Kings” (1-3, #3) savā laukumā zaudēja Vācijas klubam “Fraport Skyliners” (4-0, #1) ar rezultātu 81:95 (12:30, 20:22, 22:20, 27:23). Frankfurtes klubs kvalificējās astotdaļfinālam, savukārt “Kings” palikušas tikai teorētiskas izredzes tikt tālāk.

Dāvis Lejasmeiers 19:51 minūtē guva 12 punktus (2p 3/4, 3p 2/4), izcīnīja vienu bumbu aizsardzībā, piecas reizes kļūdījās, saņēma vienu personisko piezīmi, izprovocēja divus pārkāpumus un ieguva neitrālu +/- rādītāju. Spēli tiesāja Andris Aunkrogers.

Pēdējās divās spēlēs “Kings” vajadzīgas divas uzvaras, tai skaitā +21 panākums pret “Gaziantep”, kā arī nepieciešama Turcijas kluba neveiksme Frankfurtē.

“Openjobmetis Varese” (3-1, #1) ceturtās ceturtdaļas sākumā atradās iedzinēju lomā ar 59:74, taču nākamajās minūtēs veica izrāvienu 23:6 un galotnē pārspēja Baltkrievijas čempionus “Cmoki Minsk” (1-3, #3) ar rezultātu 89:84 (15:18, 24:20, 19:32, 31:14).

Rihards Kuksiks 33:55 minūtēs izcēlās ar 11 punktiem (2p 1/4, 3p 3/4), izcīnīja septiņas bumbas zem groziem, izdarīja četras rezultatīvas piespēles, piecas reizes kļūdījās, pārķēra vienu bumbu, saņēma trīs personiskās piezīmes, izprovocēja vienu pārkāpumu un ieguva +/- rādītāju 9.

Maliks Veins uzvarētāju labā iemeta 5 no 10 tālmetieniem un guva 24 punktus, bet Igaunijas valstsvienības līderis Kristjans Kangurs atzīmējās ar deviņiem punktiem. Varēzes klubs nonācis tuvu iekļūšanai nākamajā kārtā.