10.04.2015. 19:44
ULEB Eirolīgas sezonu noslēgusi Ainara Bagatska, Artūra Štālberga un Oskara Ernšteina trenētā "Nizhny Novgorod", kura izbraukumā piekāpās "Olympiacos" (70:77) un F grupā ieņēma pēdējo vietu. Šodienas mača trešā ceturtdaļa izvērtās rezultatīva Rihardam Kuksikam, kurš tajā guva desmit punktus, bet spēlē kopā - 17.

Ainara Bagatska vadītā "Nizhny Novgorod" jau pirms šodienas spēles bija zaudējusi cerības iekļūt ceturtdaļfinālā, un Pirejās neieradās tās līderi Teilors Ročestijs un Terenss Kinzijs. Treneris Bagatskis gan pirms spēles bija norādījis, ka neplānot atdot uzvaru "Olympiacos" bez cīņas un izteicās, ka viņa komandā ir vairāki spēlētāji, kas sevi pierādījuši treniņos un alkst lielāku maču gaisotni.

Rihards Kuksiks laukumā devās sākumsastāvā un jau otrajā minūtē guva savus pirmos divus punktus. Tiesa, puslaika turpinājumā viņa pārējie trīs metieni nebija precīzi, turklāt "Nizhny Novgorod" vairākkārt neizmantoja vieglas iespējas no groza apakšas, kamēr mājinieki izrāvās desmit punktu vadībā (pēc pirmā puslaika 40:30).

Otrā puslaika sākumā Kuksiks iemeta tālmetienu un tika arī pie bumbas trieciena grozā no augšas, gūstot piecus punktus pēc kārtas un palīdzot "Nizhny Novgorod" pievilkt līdz -4. "Olympiacos" centās vēlreiz atrauties, taču Kuksiks vēlreiz iemeta trejaci un nākamajā uzbrukumā uzsāka piespēļu sēriju, kas noveda pie vēl trim punktiem, un grieķu komanda pieprasīja pārtraukumu. NN trešajā ceturtdaļā uzvarēja ar 26:16 un spēja panākt neizšķirtu, turklāt Kuksiks bija guvis desmit punktus.

Izšķirošo ceturtdaļu "Olympiacos" uzsāka ar izrāvienu 9:2, un arī turpinājumā Bagatska komandai spēle uzbrukumā nevedās. Spēles un Eirolīgas sezonas pēdējās desmit minūtēs gūti tikai 14 punkti, un izbraukumā zaudēts ar 70:77. F grupā Ņižņinovgorodas komanda līdz ar to paliek ar trim uzvarām un pēdējo vietu.

Kuksikam pēdējās sekundēs bija iespēja iedankot, taču viņš tika nobloķēts. Bumba gan palika NN, un Kuksiks pēdējā sekundē iemeta tālmetienu, palielinot savu punktu skaitu līdz 17 (1p. 2/2, 2p. 3/7, 3p. 3/6). Viņam arī divas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle un divas personiskās piezīmes. Viņam esot laukumā, komanda guva par četriem punktiem vairāk nekā pretinieki. Jāpiebilst, ka Kuksikam šī ir rezultatīvākā spēle Eirolīgā, pārspējot pret "Fenerbahce" samestos 13 punktus.