28.07.2014. 00:30
Urugvajas tenisists Pablo Kuevass svētdien Umagā apspēlēja abus pagājušā gada finālistus Tomiju Robredo un Fabio Foņīni, izcīnot otro titulu šomēnes. Pārējos divos nedēļas turnīros – Gštādē un Atlantā – uzvarēja attiecīgi Pablo Anduhars un Džons Isners. Spānim pirmais tituls kopš 2012. gada pavasara, bet amerikānis Atlantā uzvarēja otro gadu pēc kārtas.

Horvātijā lietus dēļ gan pusfināli, gan fināls notika vakar. Abos mačos par vietu finālā spēlēja pagājušā gada finālisti, bet līdz titula cīņai nokļuva tikai viens. Čempions Tomijs Robredo ar 7:6(10), 6:3 uzveica Horvātijas pirmo numuru Marinu Čiliču, kurš šeit uzvarēja pirms divām vasarām.

Čiličs 1. setu zaudēja apbrīnojamā veidā – Marins vispirms pie 5:3 neizservēja setu, palaižot vējā divas setbumbas. Pēcāk taibreikā slaidajam horvātam bija vēl piecas setbumbas, taču atkal nekā. Čiličs svarīgos brīžos nevarēja paļauties uz savu iespaidīgo servi, bet izspēlēs kļūdu bija pārāk daudz (1. setā vien 26 nepiespiestās). Pēc izlaistas uzvaras 1. setā viņš saņemties nespēja.

Svētdien pārtrūka Čiliča iespaidīgā sērija turnīros Horvātijā – viņš dzimtenē bija uzvarējis 15 mačos pēc kārtas, pēdējo neveiksmi ciešot 2011. gadā Umagas finālā pret Aleksandru Dolgopolovu. Kopš tā laika viņš savās mājās sakrāja trīs titulus – 2012. gadā Umagā, kā arī 2013. un 2014. gadā Zagrebā. Pērn Umagā viņš nedrīkstēja spēlēt diskvalifikācijas dēļ.

Tikmēr spānim pirms gada finālā zaudējušais Fabio Foņīni paralēli notikušajā pusfinālā (abi pusfināli notika pusdienlaikā, bet fināls – vakarā) ar 3:6, 4:6 kapitulēja šovasar lielisku formu sasniegušajam Pablo Kuevaam. Urugvajas tenisistam pirmā uzvara trīs mačos pret Foņīni un otrais fināls pēc kārtas – pirms divām nedēļām viņš Bostādē izcīnīja pirmo ATP titulu. Šoreiz līdz finālam nokļūts no kvalifikācijas, gūstot septiņas uzvaras, kamēr Robredo, pateicoties izsētā tenisista statusam, līdz finālam bija tikai trīs mači.

Kuevass 6. jūlijā Zviedrijā finālā pret Žoau Sousu uzvarēja, lielā mērā pateicoties pretinieka nepiespiestajām kļūdām. Pret Robredo abu pirmajā tikšanās reizē bija līdzīga spēle. Proti, Pablo spēlēja pacietīgi un gaidīja savas iespējas, bez tam regulāri arī saņēma dāvanas no spāņa. Robredo uz karjeras 20. finālu nebija ieradies ar savu labāko tenisu, ko viņam nācās nožēlot – zaudējums divos setos ar 3:6, 4:6. Kuevasam 2. setā bija pat divu breiku pārsvars. Kuevass svētdien Umagā ar vienādu rezultātu apspēlēja abus pagājušā gada finālistus.

Kuevass svētdienas vakarā guva jau 13. uzvaru pēc kārtas (skaitot ar kvalifikāciju) un izcīnīja gan sezonas, gan karjeras otro ATP vienspēļu titulu (uzvarēti abi fināli). Kuevass ir otrais tenisists, kurš šogad ATP turnīrā uzvarējis no kvalifikācijas. Pirmais to Minhenē paveica Martins Kližans. 12 vienspēļu titulu īpašnieks Robredo (bilance finālos: 12-8) karjeras laikā ne reizi nav aizstāvējis titulu. Umagā pēdējam tas izdevās Robredo tautietim Karlosam Moijam, kurš šeit uzvarēja trīs gadus pēc kārtas no 2001. gada. Umagas turnīram šogad 25 gadu jubileja.

Kuevass pirms pieciem gadiem rangā tika līdz 45. vietai, bet 2011. gada beigās viņam tika veikta ceļgala operācija, kuras dēļ Pablo izlaida visu 2012. gada sezonu. Šo gadu urugvajietis sāka 220. vietā, bet pirmdien rangā sasniegs jaunu rekordu – ap 40. vietu!

Borna Coric – Horacio Zeballos 7:6(4) 6:3
(5) Lukas Rosol – Diego Sebastian Schwartzman 6:3 3:6 7:6(2)
2005. Giljermo Korija Argentīna

Gštādē finālu sasniedza divi tenisisti, kuriem sezonas pirmā puse nav izdevusies – gan Huans Monako, gan Pablo Anduhars līdz šai nedēļai 2014. gada sezonā ne reizi nebija ticis līdz finālam. Abi Šveicē ieradās ar vienādu 9-14 bilanci, abi finālisti iepriekš nebija tikušies. Saturīgāks sniegums sanāca Anduharam, kurš finālā uzvarēja ar 6:3, 7:5.

Spānim vajadzēja astoņas minūtes, lai cīņas pirmajā geimā noturētu servi. Turpinājumā tik smagi vairs neklājās, bez tam Monako regulāri palīdzēja ar kļūdām. Argentīnas tenisists 2. setā divreiz bija vadībā ar breiku, bet nespēja nosargāt pārsvaru un no 5:3 zaudēja četrus geimus pēc kārtas, ciešot neveiksmi arī visā mačā. Anduhars maču izservēja "sausā", punktu pielika ar eisu un ļāva vaļu emocijām – Pablo izvārtījās mālā un nekautrējas nobirdināt dažas prieka asaras.

Anduharam karjeras trešais tituls. Abus iepriekšējos viņš izcīnīja Kasablankā (arī māla segums), tur uzvarot 2011. un 2012. gadā. Pirms diviem gadiem aprīlī Marokā sasniegtais fināls viņam līdz šodienai bija pēdējais fināls. Anduharam tagad finālos 3-3 bilance, bet Monako zaudējis divus pēc kārtas, bet kopumā viņam ATP titulu spēlēs 8-11 rādītājs.

Pablo Andujar – Juan Monaco 6:3 7:5
Juan Monaco – (7) Robin Haase 6:3 7:6(4)
Juan Monaco – (3) Guillermo Garcia-Lopez 6:2 2:6 4:2
(4) Fernando Verdasco – Jan-Lennard Struff 3:6 6:3 7:6(3)
Thomaz Bellucci – (5) Federico Delbonis 6:4 6:4
(7) Robin Haase – Henri Laaksonen 6:4 1:6 7:5
Pablo Andujar – Blaz Rola 6:3 6:3
Viktor Troicki – Andrey Golubev 6:3 6:4
(5) Federico Delbonis – Dustin Brown 6:3 6:3
Pablo Andujar – (6) Gilles Simon 6:2 6:3 izst.
(7) Robin Haase – Aleksandr Nedovyesov 6:4 6:7(3) 6:3
Viktor Troicki – (8) Dominic Thiem 7:6(4) 6:4
Thomaz Bellucci – Gerald Melzer 6:3 6:4
Kenny De Schepper – Filippo Volandri 6:3 7:6(3)
Andrey Golubev – Inigo Cervantes 3:6 6:3 7:6(4)
Henri Laaksonen – Gianni Mina 7:6(5) 7:6(3)
Jan-Lennard Struff – Andreas Haider-Maurer 6:2 1:0 izst. (kāja)
Yann Marti – Daniel Gimeno-Traver 5:7 7:6(7) 7:6(5)
2005. Gastons Gaudio Argentīna

Džons Isners pirms gada Atlantas finālā pret Kevinu Andersonu ar 6:7(3), 7:6(2), 7:6(2) uzvarētajā mačā atspēlēja divas mačbumbas, to izdarot pēdējā setā pie rezultāta 5:6. Arī šā gada turnīrā Isners atspēlēja divas mačbumbas. Tas notika jau pirmajā mačā pret Robiju Džinepri, kad Isners abas novērsa ar eisiem 3. setā pie rezultāta 4:5, 15:40. Savu tautieti Isners uzveica ar rezultātu 4:6, 7:6(5), 7:5.

Par 2.08 metrus garā Isnera pretinieku finālā kļuva 1.75 metrus garais Izraēlas pirmais numurs Dudi Sela. ATP finālos tā ir lielākā auguma starpība kopš 2011. gada Ņūportas fināla, kurā Isners pārspēja 1.68 metrus garo beļģi Olivjē Rohusu. Sela ATP finālu sasniedza tikai otro reizi karjerā. Atlantas ceturtdaļfinālā 100. uzvaru guvušā Selas vienīgais iepriekšējais fināls bija 2008. gadā Pekinā, kur viņš trīs setos piekāpās Endijam Rodikam.

Isners Selu pārspējis visos trīs mačos, tajos zaudējot vienu setu (šogad Delrejbīčā). Atlantas finālā amerikāņu milzis bija pārāks ar 6:3, 6:4. Isners abos setos breiku ieguva sākumā, attiecīgi otrajā un trešajā geimā. Selam uzņemšanā iespēju bija ļoti maz, konkrēti – tikai viena breikbumba. Isners to likvidēja ar eisu. Isners pēdējā geimā servi noturēja no 0:30 un punktu pielika ar 15. eisu.

Isners Atlantā spēlēja piekto gadu pēc kārtas (piedalījies visos turnīra izlaidumos), pēdējie trīs no tiem bija sacensību pirmā numura statusā. ASV vīriešu tenisa līderis šo piecu gadu laikā Atlantā izcīnījis divus titulus un vēl divas reizes (2010, 2011) zaudējis finālā. Abos gadījumos viņš trīs setos pēc uzvarēta 1. seta piekāpās Mārdijam Fišam. Svētdien gūtā uzvara Atlantā Isneram ir karjeras devītais ATP vienspēļu tituls (bilance finālos: 9-9). Isners septiņus no deviņiem tituliem izcīnījis Amerikā.

Jack Sock – Alejandro Gonzalez 6:2 6:4

Piezīmes: Ar 3. numuru bija izlikts Gaels Monfīss, taču francūzis turnīrā nepiedalījās ceļgala savainojuma dēļ, bet ar piekto numuru izlikais Radeks Štepāneks dalību no turnīra atsauca paceles cīpslas savainojuma dēļ.