22.04.2014. 23:52
Aprīļa ceturtajā nedēļā Latvijas basketbolistes turpina cīņas Ungārijā, Polijā un Igaunijā. Ieva Kubliņa pirmajā pusfināla spēlē līdz trīs uzvarām piedzīvoja zaudējumu ar 31 punkta starpību, savukārt otrajā cīņā nonāca pamatīgos mīnusos, taču spēja atspēlēties pret Eirolīgas klubu "Uniqa Euroleasing Sopron" un sasniedza Ungārijas čempionāta finālu.

“PEAC Pecs” basketbolistes pusfināla sērijā līdz divām uzvarām pārspēja Eirolīgas klubu “UNIQA Euroleasing Sopron” ar rezultātu 2-1 un iekļuva finālā, kur spēlēs pret “PINKK Pecsi” vienību. Tādējādi finālā notiks Pēčas derbijs.

Pirmajā pusfināla spēlē 15. aprīlī “PEAC Pecs” izbraukumā piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 45:76 (11:14, 9:15, 12:25, 13:22). Kā izrādījās vēlāk, sērijas kontekstā tam nebija nekādas nozīmes, jo izspēlēs kārtībā svarīgas ir tikai uzvaras, nevis gūto un zaudēto punktu attiecība.

Piektdien, 18, aprīlī, “PEAC Pecs” savā laukumā revanšējās, lai gan pirmajā ceturtdaļā nokļuva iedzinēju lomā ar 16 punktu starpību – 75:74 (13:29, 15:15, 23:10, 24:20). Pēčas spēlētājas iemeta 28 no 33 soda metieniem (Rakšāņji 14/14, Bišopa 7/7), kamēr pretinieces realizēja 11 no 16 mēģinājumiem.

Trešajā cīņā 20. aprīlī Šopronā iniciatīvu uzņēmās viešņas, galotnē nosargājot uzvaru spēlē un sērijā – 56:55 (22:17, 17:13, 8:8, 9:17). Ieva Kubliņa 23 minūtēs guva četrus punktus (2p 2/5, 3p 0/2).

Kaimiņu pārī regulārās sezonas uzvarētājas “DVTK Miškolc” atzina ar ceturto numuru izliktās “PINKK Pecsi” vienības pārākumu ar 0-2. Savā laukumā Miškolcas spēlētājas neparādīja labāko sniegumu uzbrukumā – 53:62 (8:11, 23:11, 8:16, 14:24). Liene Jansone spēlēja bez atpūtas, guva 11 punktus (2p 3/7, 3p 1/1, 1p 2/2) un izcīnīja sešas atlēkušās bumbas.

Viesos “DVTK Miškolc” neveiksmīgi aizvadīja otro un trešo ceturtdaļu, noslēgumā piedzīvojot sakāvi ar sešpadsmit punktu starpību – 54:70 (22:12, 4:15, 10:22, 18:21). Jansone 26 minūtēs guva deviņus punktus (2p 2/4, 3p 1/3, 1p 2/2) un izcīnīja piecas bumbas zem groziem.

Finālsērijas spēles sērijā līdz trīs uzvarām notiks 23., 25. un 28. aprīlī, ja nepieciešams, 30. aprīlī un 2. maijā. Cīņa par bronzu risināsies 23., 26. un, ja nepieciešams, 29. aprīlī.

Otrdien Tallinā sākās nacionālā čempionāta finālsērija līdz trīs uzvarām. Tallinas Universitāte izbraukumā “Audentes” zālē pārspēja “ECLEX Tallinn/1182” ar rezultātu 61:56 un izvirzījās vadībā ar 1-0.

Laura Audere 38:35 minūtēs guva septiņus punktus (2p 1/7, 3p 1/6, 1p 2/2), izcīnīja divas atlēkušās bumbas un izdarīja četras rezultatīvas piespēles. Oksana Mīla 20 punktiem pievienoja deviņas bumbas zem groziem.

Nākamās spēles notiks 25. un 28. aprīlī, ja nepieciešams, 1. un 3. maijā.

Izmantotie resursi:Az MKOSZ hivatalos honlapja átfogó információt...Eesti Korvpalliliit