17.12.2014. 12:24
Kādreizējā Latvijas nacionālās sieviešu basketbola valstsvienības spēlētāja Ieva Kubliņa noslēgusi profesionālas sportistes karjeru, vēsta laikraksts «Sports».

«Tas bija līdz šim smagākais lēmums manā dzīvē,» komentējot lēmumu neturpināt basketbolistes gaitas, sacīja Kubliņa. «Biju nodomājusi vismaz vēl vienu sezonu nospēlēt. Līdz 33, varbūt 34 gadiem. Dzīvot un ar ko citu nodarboties arī būtu jāsāk! Tāpēc, kad Ungārijas čempionātā aizvadīju pēdējo maču, nemaz nedomāju, ka tas ir pēdējais manā profesionālajā karjerā. Taču vasarā sapratu, ka, mēģinot vēl vienu sezonu, tādas mocības vien var sanākt. Es gribēju normāli staigāt arī pēc tam.»

32 gadus vecā basketboliste pagājušajā sezonā, pārstāvot Pēčas vienību PEAC, kļuva par Ungārijas vicečempioni. 

«Problēmas sākās jau pagājušajā sezonā, kad celis sāka īdēt. Var teikt, ka punktu pielika divas ceļgala operācijas, ko par veiksmīgām nosaukt nevar. Līdzko vasarā atsāku intensīvāk trenēties, tā celis sāp. Tomēr paralēli mēģināju trenēties, paralēli ārstējos, aģents meklēja kādu klubu, bet pati jau biju aizsūtījusi kādus 10 CV. Sāku meklēt darbu. Kad celis nekļuva labāks un mani aicināja uz pirmo interviju, tad arī izlēmu — jāsāk jauna dzīve,» skaidro Kubliņa. 

Kopš 2014. gada augusta Kubliņa ir Rīgas Starptautiskās skolas pedagoga asistente.

Savas karjeras laikā Kubliņa pārstāvējusi komandas Ungārijā, Lietuvā, Francijā, Turcijā, Krievijā, Čehijā un Latvijā. Viņa ieguvusi Virdžīnijas Tehniskās universitātes bakalaura grādu un ir uzņemta universitātes Slavas zālē. 

Latvijas valstsvienības sastāvā Kubliņa aizvadījusi  53 spēles, kurās guvusi 566 punktus. Kopā ar izlasi viņa 2007. gadā izcīnīja 4. vietu Eiropas čempionātā un 9. vietu Pekinas olimpiskajās spēlēs. Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties