14.09.2013. 07:32
Vēl šonedēļ testu laikā piedzīvojis ļoti smagu avāriju, Roberts Kubica tomēr spēja uzvarēt piektdien notikušajā Eiropas rallija čempionāta devītā posma kvalifikācijā Polijā.

Jau ziņojām, ka gatavojoties šīs nedēļas nogalē gaidāmajam rallijam "Rajd Polski", Kubicas pilotētais automobilis testu laikā neveiksmīgi piezemējās pēc viena no tramplīniem, kā rezultātā nolidoja no ceļa un apmeta vairākus straujus kūleņus. Ne Kubica, ne viņa stūrmanis Macjeks Barans negadījumā necieta, taču automobilis tika pamatīgi sabojāts.

"Citroen DS3 RRC" izdevās savest kārtībā un 2.5 km garo slideno kvalifikācijas ātrumposmu Kubica piektdien veica ar laiku 1:50.4. Līdz ar to viņam ir tiesības pirmajam izvēlēties starta pozīciju šodien gaidāmajiem sacensību ātrumposmiem.

Atpaliekot 0.4 sekundes, otro vietu ieņēma Mihals Košcjužko ar "Ford Fiesta R5" automobili, kurš, tāpat kā Kubica, nāk no Krakovas. Trīskārtējais Polijas čempions Braiens Bufjē, kurš startē ar "Peugeot 207 S2000", ieņēma trešo vietu, bet tikai ceturtais palika čempionāta līderis Jans Kopeckis ar "Skoda Fabia S2000".

Šajās sacensībās piedalās arī igauņu un lietuviešu rallisti. Martins Kangurs kvalifikāciju noslēdza devītajā vietā, bet Dominiks Butvils ierindojās 12. pozīcijā.

Šodien Polijas rallija ietvaros tiks veikti septiņi ātrumposmi.