28.09.2013. 13:04
Pārsteigumi starptautiskajā basketbolā turpinās. Kubas sieviešu basketbola valstsvienība sestdienas, 28. septembra, rītā pēc Latvijas laika negaidīti uzvarēja Brazīlijas izlasi ar rezultātu 72:68, iekļuva FIBA Ameriku čempionāta (2013 FIBA Americas Championship for Women) finālā un pēc astoņu gadu pārtraukuma nopelnīja ceļazīmi uz Pasaules čempionātu.

Saliniecēm iepriekšējos trīs starptautiskajos ciklos neveicās. 2008. gada jūnijā kubietes Madridē zaudēja Brazīlijai un netika uz 29. Olimpiādes spēlēm Pekinā, bet nākamajos Ameriku čempionātos bronzas spēlē atzina Kanādas pārākumu.

Pagājušajā naktī Kuba pārtrauca neveiksmju sēriju, pieveicot Brazīliju, kura finālturnīrā sacenšas bez labākās centra spēlētājas Erikas de Souzas. Viņas aizņemtība WNBA finālos brazīlietēm maksāja dārgi, pirmajā puslaikā nonākot iedzinējās ar 19 punktu starpību – 40:21.

Otrajā puslaikā Brazīlija sāka atspēlēšanos, trešo ceturtdaļu uzvarot ar 15:28, bet īsi pirms pamatlaika beigām izlīdzinot rezultātu – 68:68. Tas nelīdzēja, jo pēdējos četrus punktus spēlē guva kubietes, gāžot pretinieces no troņa. Klenja Nobleta uzvarētāju labā guva 18 punktus, kamēr brazīlietēm ar 15 punktiem izcēlās Adriana Pintu.

Kubas pretiniece finālā būs principiālā konkurente Kanāda, kura pieveica Puertoriko izlasi ar rezultātu 73:48. Brazīlija un Puertoriko sestdienas vakarā sacentīsies par pēdējo ceļazīmi uz 2014. gada Pasaules kausa izcīņu Turcijā.

Finālturnīrā spēlēs 16 komandas. Eiropu pārstāvēs sešas vienības – rīkotāja Turcija un piecas komandas, kuras sasniedza labākos rezultātus kontinenta čempionātā (Spānija, Francija, Serbija, Baltkrievija, Čehija).