05.05.2013. 22:21

Nacionālās hokeja līgas izslēgšanas spēļu turnīrā Pitsburgas „Penguins” ar 5:4 papildlaikā pieveikusi „Islanders” komandu. Lai arī spēles gaitā bija krietnas svārstības (no 0:2 uz 4:2, pēc tam 4:4) „Penguins” uzbrucēji Kriss Kunics un Sidnijs Krosbijs papildlaikā izmantoja vairākumu, kuru paši bija nopelnījuši.

Pitsburgas „Penguins” un Ņujorkas „Islanders” duelis pēc pirmajām divām spēlēm (5:0 un 3:4) pārcēlās uz jaunās Jorkas hokeja laukumu (Nassau Veterans Memorial Coliseum), kurā „Islanders” nebija uzvarējusi jau kopš 2002. gada. Tiesa, šī vakara spēles sākumā viņi izrādīja ļoti spēcīgu vēlmi šo faktu padarīt neaktuālu, un jau mača piektajā minūtē Austrumu konferences uzvarētāji „Penguins” pārsteigti atklāja, ka rezultāts ir 0:2, kā arī iniciatīva pilnībā piederēja laukuma saimniekiem. Visu gan izmainīja divi noraidījumi 13. minūtē, kad „Penguins” ieguva iespēju spēlēt piecatā pret trim un izspieda no šīs situācijas maksimumu. Vispirms Letangs un Krosbijs izkārtoja vārtu guvumu Džeromam Iginlam, bet brītiņu vēlāk Malkins ar lielisku piespēli atrada Krisu Kunicu.

Lai arī „Penguins” bija izkāpuši no neveiksmīgās spēles sākuma bedres, Sidnijam Krosbijam ar to nepietika, un viņš perioda pēdējā minūtē ar lielisku slidojumu „Islanders” zonā izkārtoja vārtu guvumu Paskālam Dipuī, un jau 3:2 „Penguins” labā. Otrajā periodā spēles gaita jau bija izlīdzinājusies un pat kļuvusi nedaudz paslinka, taču 38. minūtē pēc Malkina piespēles aizsargs Daglass Marejs meta ripu tieši vārtu devītniekā, panākot 4:2, un „Penguins” varēja nedaudz uzelpot.

Taču gluži kā sērijas otrajā spēlē, kurā „Islanders” atspēlējās no 1:3, arī šoreiz ņujorkieši nebija gatavi padoties, un pat tad, kad viņi trešā perioda sākumā nokļuva mazākumā, Kails Oposo izrāvās viens pret vārtsargu Marku Andrē-Flerī un ar teicamu metienu nogādāja ripu vārtos, tikai sekundes daļu pirms tam, kad viņu no slidām nogāza aizsargs. Vēl piecas minūtes vēlāk „Islanders” uzbrukuma līderis Džons Tavaress ieslidoja pretinieku zonā un ar ļoti viltīgu metienu garām aizsargam rezultātu izlīdzināja. Tavaresa mesto ripu vārtsargs pamanīja tikai tad, kad tā bija jau vārtos (4:4).

Trešajā periodā kopumā ripu vairāk kontrolēja „Penguins”, taču līdz vārtiem viņi tika reti, un „Islanders” metienus izdarīja daudz biežāk (13:3 trešajā periodā), kas gan uzvarētāju pamatlaikā noskaidrot neļāva. Savukārt pagarinājuma pirmajās minūtēs komandas pa galvu, pa kaklu uzbrukumā nemetās, kas gan nekāds liels pārsteigums nebija. Papildlaika piektajā minūtē „Islanders” gan iespieda savus pretiniekus viņu zonā, uzturot spriedzi viņu vārtu priekšā, taču bez rezultāta. Nedaudz vēlāk Krosbijs un Kunics reizē metās uz „Islanders” vārtiem, un aizsargi šo uzbrukumu spēja apturēt tikai ar noteikumu pārkāpumu. Taču abiem „Penguins” līderiem vajadzēja mazāk nekā minūti, lai gūtu uzvaras vārtus. Sidnijs Krosbijs izdarīja savu trešo rezultatīvo piespēli mačā, bet ripu vārtos nogādāja Kriss Kunics, kas ļāva „Penguins” atgūt vadību sērijā 2:1.