07.02.2015. 07:04
Šonakt Nacionālajā hokeja līgā (NHL) Pitsburgas "Penguins" ar rezultātu 4:0 pārspēja Kalgarī "Flames" hokejistus, Par mača pirmo zvaigzni tika atzīts Pitsburgas kapteinis Sidnijs Krosbijs, kurš šonakt divas reizes pārspēja pretinieku vārtsargu un atdeva rezultatīvu piespēli.

Kolumbusas “Blue Jackets” ar rezultātu 7:1 sagrāva Sentluisas “Blues”, kas pēdējās 13 spēlēs bija izcīnījusi vismaz vienu punktu. Divi vārti un rezultatīva piespēle Nika Folinjo kontā, bet viesu rindās vienīgos vārtus guva Pauls Štasnijs.

Citā spēlē savu ceturto zaudējumu pēc kārtas piedzīvoja Toronto “Maple Leafs”, atzīstot Ņūdžersijas “Devils” pārākumu (1:4). “Devils” veterāns Patriks Eliāšs atzīmējās ar vienu precīzu raidījumu, gūstot savus 400.vārtus Nacionālajā hokeja līgā.

Bet Vašingtonas “Capitals” pēcspēles soda metienos pārspēja līgas lideri Anaheimas “Ducks” (3:2). Par mača varoni kļuva 23 gadus vecais vācu vārtsargs Filips Grubauers, kurš tika galā ar 25 no 27 pretinieku metieniem. Bulllīšos Vašingtonas rindās pa reizei bija precīzs Jevgeņijs Kuzņecovs un Niklass Bakstroms, bet Anaheimas - Jākobs Silfverberjs. “Capitals” spējusi izcīnīt trīs uzvaras pēc kārtas un ar 66 punktiem ierindojas desmitajā vietā līgā. Uzvarētājs pamatlaikā netika noskaidrots vēl vienā spēlē, kurā Čikāgas “Blackhawks” papildlaikā ar rezultātu 2:1 pārspēja Vinipegas “Jets”. Uzvaras vārti Brendona Sāda kontā, bet abu komandu vārtsargi tika galā ar 20 metieniem.

Savukārt pēdējā spēlē Pitsburgas “Penguins”, viesojoties Kalgarī, ar rezultātu 4:0 sagrāva ”Flames”. Jau sestajā minūtē savā zonā kļūdījās mājniece, uzdāvinot ripu pingvīniem, kuri šo dāvanu izmantoja - pēc Krosbija piespēles uzbrukumu noslēdza Deivids Perons, kuram tie bija 13.vārti šosezon, bet nepilnas divas minūtes līdz trešdaļas beigām Brendons Saters rezultāta starpību palielināja (2:0). Punktu spēlei pielika komandas kapteiņa Sidnija Krosbija divi precīzie raidījumi (4:0). Pēc ceturto vārtu zaudējuma Kalgarī “Flames” galvenais treneris izlēma veikt vārtsargu maiņu, Hillera vietā sūtot Kari Ramo, kurš sev atvēlētajās 15 minūtēs atvairīja sešus "Penguins" hokejistu raidījumus.

Par mača pirmo zvaigzni tika atzīts kanādiešu hokejists Sidnijs Krosbijs, kurš ar diviem gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli palīdzēja "Penguins" izcīnīt uzvaru (2+1), bet komandas vārtsargs Marks Andrē Flerī šonakt tika galā ar visiem pretinieku metieniem, aizvadot astoto sauso spēli šosezon un labojot "Penguins" franšīzes līdzšinējo rekordu, kas piederēja Tomam Baraso (septiņas sausās spēles sezonā).

Pitsburgas "Penguins" izcīnījusi divas uzvaras pēc kārtas un par divām vietām pakāpusies līgas tabulā, šobrīd ar 68 punktiem ieņemot sesto pozīciju, bet jau nākamo spēli aizvadīs 8.februārī, kad tiksies ar latviešu hokejista Ronalda Ķēniņa pārstāvēto Vankūveras "Canucks".