25.09.2016. 04:49
Par 2016. gada Pasaules kausa pirmo finālisti kļuvusi mājiniece Kanāda, kas, neskatoties uz nonākšanu iedzinējos, nospieda uz ceļiem Krievijas izlasi – trīs vārti pēc kārtas trešajā trešdaļā un uzvara ar 5:3. Kapteinim Sidnijam Krosbijam trīs punkti, Bredam Maršānam – divi vārti.

Krievijas izlasei ķermeņa apakšdaļas savainojuma dēļ nevarēja palīdzēt Pāvels Dacjuks un netika pieteikts Vadims Šipačovs, tāpēc Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš izvēlējās neierastu risinājumu – starp četriem malējo uzbrucēju duetiem tika rotēti trīs centri: Jevgeņijs Malkins, Jevgeņijs Kuzņecovs un Artjoms Aņisimovs.

Krievi izveidoja pirmo momentu, otrajā minūtē no kreisās puses bīstami metot Ņikitam Kučerovam, un nopelnīja pirmo vairākumu. Tomēr divas minūtes nāca par labu kanādiešiem, kuri mazākumā izdarīja vairāk metienu nekā sāncenši, pārņēma iniciatīvu un, atgriezušies pilnā sastāvā, izvirzījās vadībā.

Astotajā minūtē laukuma saimnieku kapteinis Sidnijs Krosbijs apzaga pretinieku aizsargu Dmitriju Kuļikovu, palika vienatnē pret Krievijas izlases vārtsargu Sergeju Bobrovski, izpildīja māņu kustību simfoniju un no neērtā satvēriena meta tukšos vārtos – 1:0 Kanādas valstsvienības labā.

Pēc nonākšanas iedzinējos Krievija vēlreiz tika pie vairākuma, bet klājās vēl sliktāk nekā iepriekš – vienatnē pret Bobrovski izgāja gan Logans Kutūrs, gan aizsargs Šī Vēbers, tomēr iespējas palika neizmantotas. Vārtsargs glāba krievus arī pēc diviem Korija Perija metieniem un Stīvena Stemkosa momenta no vārtu priekšas.

Komandas biedri Bobrovski par centību atalgoja ar šokējošu izvirzīšanos vadībā. Vispirms pretuzbrukumu divi pret vienu izmantoja aizvadītās sezonas Stenlija kausa labākais snaiperis Kučerovs, kurš izvēlējās mest pats, notēmēja un ar tālā stabiņa palīdzību panāca izlīdzinājumu. Bet 2:1 37. minūtē panāca Kuzņecovs.

Jevgeņijs Dadonovs no aizvārtes nogādāja ripu līdz Ivanam Teleginam, kuram nolūza metiens, taču pēc divu Kontinentālās hokeja līgas uzbrucēju saspēles īstajā laikā un īstajā vietā bija Kuzņecovs, kurš vārtsarga laukumā trāpīja gaisā esošajai ripai un izvirzīja Krievijas izlasi vadībā.

Tomēr prieki bija īsi – pēc minūtes un 12 sekundēm kanādieši rezultātu izlīdzināja. Atkal neatlaidīgs bija Krosbijs, kurš izlauzās no aizvārtes, pazaudēja un atguva ripu, līdz atdeva piespēli Bredam Maršānam, kuram atlika metiens tukšos vārtos – 2:2 pēc divām trešdaļām, lai gan otrās beigās pa stabu trāpīja krievu aizsargs Dmitrijs Orlovs.

Kanādieši bija izdarījuši divreiz vairāk metienu nekā pretinieki, un mājinieku spiediens nerimās arī noslēdzošajā trešdaļā. Pēc Patrīsa Beržerona piespēles no vārtu priekšas meta Maršāns, bet viņu neticamā stilā aplaupīja Bobrovskis. Iespējams, pie vainas bija fakts, ka izspēlē nepiedalījas Krosbijs.

Nākamajā uzbrukumā Kanādas kapteinis Krosbijs ielauzās krievu zonā un atstāja ripu Maršānam, kurš sagatavoja plaukstas metienu no distances un trāpīja tālajā stūrī, ļaujot mājiniekiem atgriezties vadībā – 3:2.

Sajutuši asins garšu, kanādieši nepilnās četrās minūtēs palielināja pārsvaru līdz trim vārtiem. Pēc metiena no distances pirmais pie atlēkušās ripas bija Perijs, bet 5:2 panāca Džons Tavaress. Kanāda uzvarēja iemetienu aizsardzības zonā, Tavaress uzņēma ātrumu pa kreiso malu, skaisti iepauzēja, pavilka ripu zem sevis un ideāli iešāva devītniekā.

Krievi pēdējās divas minūtes aizvadīja ar sešiem laukuma spēlētājiem, bet atspēlēja tikai vienu ripu, kad no pusotra metra izcēlās Artēmijs Panarins. Mirkli iepriekš Maršāns palaida garām iespēju izcelties ar hat-trick. Tādējādi Kanāda ņēma virsroku ar 5:3 un iekļuva finālā.

Divus vārtus guva Maršāns, divus punktus sakrāja Beržerons un aizsargs Marks Eduārs Vlasiks, savukārt Krosbija kontā trīs rezultativitātes punkti. Pretinieku nometnē pazudis bija Aleksandrs Ovečkins, kurš pirmo metienu izdarīja vien piecas minūtes līdz noslēgumam un maču pabeidza ar negatīvu lietderības koeficientu -2.

Otra pusfināliste tiks noskaidrota pulksten 20:00 pēc Latvijas laika, kad nūjas krustos krievus un somus apspēlējusī Zviedrijas izlase un pārsteigumu sagādājusī Eiropas komanda, kurai izdevās pieveikt amerikāņus un čehus, bet vienīgais zaudējums piedzīvots pret kanādiešiem.

2016. gada Pasaules kausa fināls norisināsies līdz vienas komandas divām uzvarām. Mači tiks aizvadīti 28. un 30. septembrī, kā arī, ja būs nepieciešams, 2. oktobrī pulksten 3:00 pēc Latvijas laika.

Vārti: 7:40 Krosbijs 1:0, 28:47 Kučerovs (Zaicevs, Malkins) 1:1, 36:24 Kuzņecovs (Telegins, Dadonovs) 1:2, 37:36 Maršāns (Krosbijs, Beržerons) 2:2, 41:16 Maršāns (Krosbijs, Beržerons) 3:2, 45:48 Perijs (Kutūrs, Vlasiks) 4:2, 49:22 Tavaress (Geclafs, Vlasiks) 5:2, 59:53 Panarins (Kuļomins, Kučerovs) 5:3Soda minūtes: 6:6Metieni: 34:47Vārtsargi: Kerijs Praiss – Sergejs Bobrovskis

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA