26.11.2013. 07:30
Nacionālajā hokeja līgā šonakt aizvadītas deviņas spēlēs, un par visspraigāko mača izskaņu parūpējās Bostonas „Bruins” un Pitsburgas „Penguins” hokejisti, kuru cīņā ar 4:3 papildlaikā uzvarēja pirmie. Savukārt pie daudz pārliecinošākiem panākumiem tikušas „Lightning”, „Blue Jackets” un „Blackhawks” vienības.

Pagājušās sezonas Austrumu konferences finālistu cīņā starp „Bruins” un „Penguins” mača sākumā vairāk uzbruka viesi no Pitsburgas, tiesa, pirmā perioda otrajā pusē „Bruins” pāris minūšu laikā izvirzījās vadībā ar 2:0. Otrā perioda pašā sākumā Džeimss Nīls vienus vārtus atguva, taču interesantākie notikumi tika pietaupīti trešajai trešdaļai.

Vispirms 52. minūtē Nīls guva savus otros vārtus un izlīdzināja rezultātu, taču 55. minūtē Zdeno Hāra atgrieza vadību „Bruins” komandas rīcībā (3:2). Pēdējā pamatlaika minūtē „Penguins” atstāja savus vārtus tukšus, lai uzbrukumā dotos ar sešiem laukuma spēlētājiem, taču piecas sekundes pirms pamatlaika beigām ripa nokļuva laukuma stūrī un likās, ka „Bruins” ir uzvarējusi. Tā laikam likās arī pašiem bostoniešiem, jo pēc Krisa Kunica un Nīla piespēlēm pie tukša vārtu stūra nepiesegts palika Sidnijs Krosbijs, kurš 0,3 sekundes pirms pamatlaika beigām izlīdzināja rezultātu.

Tiesa, „Penguins” saviem pretiniekiem atņēma tikai punktu, jo pagarinājuma pirmajā minūtē pagājušās sezonas „Bruins” jaunatklājums aizsargs Torijs Krugs guva savus septītos vārtus sezonā un izrāva Bostonas uzvaru ar 4:3.

Savukārt par sīvu spēli ne runas nebija Kolumbusas „Blue Jackets” mačā, kurā tā viesos pieveica Toronto „Maple Leafs” ar 6:0, tāpat intriga izpalika Tampabejā, kur „Lightning” ar 5:0 atstāja sausā Ņujorkas „Rangers”, bet Čikāgas „Blackhawks” ar 5:1 atgādināja par spēku samēriem „Oilers” komandai.

Centrālās divīzijas konkurentu duelī Sentluisas „Blues” ar 3:0 pieveica Minesotas „Wild” un izcīnīja savu ceturto uzvaru pēc kārtas. Divus vārtus guva šīs sezonas uzlēkusī zvaigzne Aleksandrs Stīns, kuram sezonā jau 19 vārtu guvumi, kas aiz Aleksandra Ovečkina ir otrs labākais rādītājss NHL.